Pracowite wakacje w firmie Avargraf (09.08.2013)

Warszawa, 09.08.2013


Mimo sezonu urlopowego firma Avargraf – od wielu lat dostarczająca maszyny i materiały dla branży poligraficznej – odnotowuje wysoką sprzedaż maszyn używanych. Okazuje się, że są one doskonałą alternatywą dla firm, które postawiły na rozwój i zamierzają w najbliższym czasie rozbudować swój park maszynowy, by stawać się coraz bardziej konkurencyjnymi.

Największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się urządzenia do produkcji broszur belgijskiego producenta firmy C.P. Bourg. To – jak podkreśla dostawca – relatywnie nowe, bo cztero- lub sześcioletnie urządzenia w bardzo dobrym stanie technicznym.

Na ich zakup zdecydowały się firmy Flexergis z Nowego Sącza, która zakupiła linię C.P. Bourg w konfiguracji: wieża BST 10d+ prawa i lewa, automat BDF i sztaplarka TD-T; firma Print Ekstra z Łodzi, która zdecydowała się na  linię składającą się z wieży BST d+, automatu SBM4 i sztaplarki TD oraz firma Stefan Sadko z Nakła nad Notecią, w której rozpoczęła pracę linia z wieżą BSTd+ prawa i lewa, automatem BDF i sztaplarką TD-T. Kolejna maszyna C.P. Bourg testowana jest aktualnie przez następnego klienta. Wszystkie te urządzenia służą do oprawy zeszytowej oraz zbierania kalendariów.


„Przed nami sezon kalendarzowy - mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf  - i już obecnie wiele firm poszukuje rozwiązań usprawniających ich produkcję w tym zakresie. Niektóre z nich z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na zakup urządzeń nowych, choć takie również mamy w swojej ofercie. Wówczas proponujemy im znakomicie funkcjonujące, używane urządzenia. Stanowią one interesującą propozycję dla firm, które zamierzają zautomatyzować procesy produkcyjne, by przynosiły one wymierne korzyści, wpływały na wyższą jakość i dzięki którym ich przedsiębiorstwa będą mogły stawać się coraz bardziej konkurencyjnymi. Oferowane przez nas używane maszyny to propozycja dla tych wszystkich zakładów poligraficznych, które poszukują nowoczesnych rozwiązań w dobrej cenie”.

Kolejne urządzenia, jakie firma Avargraf dostarczyła w ostatnim czasie do polskich drukarń to używane krajarki niemieckiego producenta - firmy Perfecta, którego Avargraf od lat reprezentuje na rynku polskim. Na ich zakup zdecydowały się firmy: wspomniana już drukarnia Stefan Sadko, która zakupiła krajarkę Perfecta 115 TVC z 2006 roku oraz firma Torro z Raszyna, która zdecydowała się na krajarkę Perfecta 92 HTVC z 2008 roku.

Warto wspomnieć – co podkreśla dostawca - że wszystkie maszyny zostały gruntownie przygotowane przez pracowników serwisu firmy Avargraf, którzy od wielu lat konserwują sprzęt tych producentów i dostarczane są do klientów w bardzo dobrym stanie technicznym. Można się o tym przekonać testując urządzenia w siedzibie firmy w Warszawie. Na klientów czekają obecnie oklejarka BB3002 z 2007 roku
oraz linia zbierająca do oprawy zeszytowej C.P. Bourg z 2000 roku. Zainteresowani proszeni są o kontakt z firmą Avargraf (tel. 22 3313333) w celu umówienia spotkania.