ŚWIAT POLIGRAFII 01/2010 - Avargraf dostarcza urządzenie C.P. Bourg do drukarni Classic

08.01.2010

Drukarnia Classic - po zakupie linii C.P. Bourg składającej się z dwóch zbieraczek BST10d i agregatu szyjącego BDF - znacząco przyspieszyła proces produkcji, tym samym zyskując jeszcze większą przewagę konkurencyjną na rynku zleceń. Dostawcą rozwiązania była firma Avargraf.

Linia C.P. Bourg to kolejne urządzenie dostarczone do drukarni Classic przez firmę Avargraf w ostatnim czasie i kolejne tej marki, które znalazło nabywcę w polskiej drukarni. Firma Avargraf odnotowuje bowiem w ostatnim czasie rosnącą sprzedaż tych właśnie urządzeń wśród polskich drukarń, a ich właściciele podkreślają przede wszystkim niezawodność tych maszyn oraz niezwykłą łatwość , szybkość i wygodę ustawiania na nich parametrów nowej pracy.

Poznańska drukarnia Classic również zdecydowała się na inwestycję w sprawdzone rozwiązanie, jakim jest linia do oprawy C.P. Bourg, która wpisała się w ciąg inwestycji tego przedsiębiorstwa. Kilka miesięcy temu firma zdecydowała się na zakup krajarki Perfecta 115 TS, której dostawcą była również firma Avargraf. Wszystkie ostatnie zakupy drukarni, co podkreśla Sławomir Adamek - jej właściciel, idą w tę stronę, by móc kompleksowo obsługiwać klientów zakładu, zapewniając im przy tym wysoką jakość usług.

Poznańska Drukarnia Classic istnieje na rynku poligraficznym od 1997 roku. Obok maszyn offsetowych w drukarni pracują urządzenia cyfrowe, sitodrukowe i tampondrukowe, pozwalające na wykonywanie nawet najtrudniejszych prac - począwszy od projektu poprzez realizację aż po dostawę gotowego produktu. Obsługuje zleceniodawców w pełnym zakresie poligrafii przede wszystkim z naszego kraju (choć niebawem swoją ofertę zaproponuje również klientom z zagranicy); wśród nich są głównie agencje reklamowe, ale także firmy produkcyjne, farmaceutyczne, spożywcze, finansowe, gastronomiczne, sportowe oraz urzędy.

W obecnej sytuacji rynkowej, kiedy klienci nie tylko stawiają nam coraz większe wymagania odnośnie jakości druku i szybszych terminów, ale również zlecają coraz bardziej skomplikowane prace, które wymagają dodatkowego foliowania, sztancowania i innego rodzaju uszlachetniania, konieczne jest posiadanie odpowiednich do tych wymagań maszyn u siebie w drukarni, by móc jeszcze dokładniej kontrolować cały proces produkcji i mieć wpływ na realizację zlecenia, stąd nasze ostatnie inwestycje - mówi Sławomir Adamek.