ŚWIAT POLIGRAFII 04/2009 - Zbieraczka BST-e firmy C.P. Bourg

08.04.2009

Podczas tegorocznej edycji targów Poligrafia firma Avargraf zaprezentuje m.in. zbieraczkę BST-e firmy C.P. Bourg. Pracujące urządzenie można będzie zobaczyć na stoisku Avargrafu (nr 80) w pawilonie 5.

Innowacyjność prezentowanego systemu polega między innymi na większym zakresie formatów (co daje możliwość pracy z broszurami A4 w układzie albumowym) i większej pojemności podajnika (co pozwala uzyskać nieosiągalną jeszcze nigdy dotąd wydajność). Systemy BST-e opierają się na zbieraczkach wieżowych BST oraz module oprawy zeszytowej BME.

Charakterystyczną cechą modułu BME jest sterowanie za pomocą kolorowego ekranu dotykowego i jego większa kompatybilność z wieżami zbierającymi, co w znacznym stopniu minimalizuje możliwość popełnienia błędu przez operatora. Wspomniany panel pozwala kontrolować przebieg całej pracy (podczas gdy wcześniejsze wersje urządzeń oraz rozwiązania konkurencyjne wymagały dwóch oddzielnych paneli do kontroli przebiegu produkcji). Maszyna została wyposażona w przeĽroczyste osłony, co pozwala obserwować pracę - ma to istotne znaczenie dla wielu drukarzy.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść BME - jak zapewnia firma Avargraf, dostawca tych urządzeń na polski rynek - jest oprogramowanie opracowane również z myślą o druku cyfrowym i specyficznych wymogach delikatnego papieru przeznaczonego dla tej technologii. Całość procesu wykańczania dopełniają automatyczne wałki falcujące oraz unikalna technologia belki dociskowej. Moduł jest zdolny do falcowania do 30 arkuszy jednocześnie, natomiast zszywa standardowo zakresem od 1 do 4 głowic. Maszynę wyposażono również w separator gotowych broszur umieszczony na wykładaniu, którego zadaniem jest separowanie broszur co określoną - zdefiniowaną przez użytkownika - ilość.