ŚWIAT POLIGRAFII 05/2009 - Hohner HSB 10000-S - linia do oprawy broszurowej

14.05.2009

Nowa linia do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet Hohner HSB 10000-S weszła do produkcji seryjnej. Jej produkcja wstrzymana została czasowo w listopadzie ubiegłego roku, a spowodowana była sporem z firmą Heidelberger Druckmaschinen AG, który dotyczył praw patentowych.

Nowy model pojawił się w produkcji seryjnej już w marcu br. Nowością będzie w nim zastąpienie pojedynczych napędów serwo centralną jednostką napędową. Najnowsza technika budowy przekładni umożliwia obecnie sterowanie i napędzanie nakładacza poprzez elektromagnetyczne systemy sprzęgłowe, co umożliwiło ominięcie zaskarżonej, naruszającej prawa patentowe komunikacji BUS pomiędzy nakładaczami.

Poza tym nowy model nie odstąpił od zalet cenionych przez klientów swojego poprzednika: możliwości wymiany nakładaczy, powtarzalności zleceń, maksymalnej elastyczności. Posiada również systemy kontroli służące osiąganiu optymalnej wydajności i jakości produktów.

Wprowadzono w nim również ulepszenia mające na celu zapewnienie jeszcze większego komfortu obsługi maszyny. Ukształtowano na nowo posuw nakładaczy, w rezultacie czego można łatwiej nastawiać różne gramatury papieru oraz prościej replikować podstawowe ustawienia maszyny. Zoptymalizowane boczne prowadzenia przy nakładaczach umożliwiają teraz niemalże pozbawione śladów prowadzenie produktu poprzez zmniejszony nacisk na arkusze.

Dla klientów wprowadzone ulepszenia oznaczają ciągłość sprawdzonych rozwiązań jakościowych firmy Hohner i stanowią kontynuację produkcji udanej linii produktów do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet.