Półautomatyczna odwracarka baumannPerfecta BSW 3

Ręczne odwracanie papieru, kartonu lub podobnych materiałów pochłania wiele siły i czasu, w związku z czym jest bardzo kosztowne. Przy pomocy urządzeń do odwracania stosu firmy Perfecta można tę pracę kształtować w sposób ergonomiczny i oszczędzający koszty. Wymagania stawiane urządzeniom do odwracania stosu stały się bardzo wielostronne.

Te wielofunkcyjne urządzenia mogą przejmować wielką różnorodność zadań, jak:

 • Odwracanie stosu,
 • Dokładne wyrównywanie krawędzi stosu,
 • Przyśpieszenie procesu schnięcia farby,
 • Napowietrzenie arkuszy przed rozpoczęciem procesu druku i w związku z tym ich rozdzielenie,
 • Wymiana / zamiana palet,
 • Usuwanie makulatury,
 • Centrowanie stosu w środku na palecie systemowej,
 • Integracja w ramach linii logistycznej itp.

  

Ponadto:

 • Bardzo stabilna i trwała konstrukcja, bezpieczna dla obsługi
 • Prosta obsługa
 • Małe zapotrzebowanie na miejsce oraz łatwość instalacji
 • Szybka i wydajna praca
 • Możliwość wielostronnego stosowania
 • Optymalna relacja pomiędzy kosztami, a walorami użytkowymi

 

Opis działania:

Dotyczy samego odwracania stosu (bez wykonywania czynności napowietrzania i utrząsania):

 1. Mocowanie stosu – po osadzeniu stosu na dolnej platformie jest ona zamykana hydraulicznie wraz z górną przez operatora za ekranu dotykowego. Operator zatrzymuje ręcznie przesuwanie obu platform do siebie, gdy górna platforma znajdzie się na stosie.
 2. Podnoszenie stosu – ruch podnoszący realizowany przez układ hydrauliczny zostaje zainicjowany przez operatora za ekranu dotykowego. Ze względów bezpieczeństwa stos musi być przechylony do poziomego położenia.
 3. Unieruchomienie stosu w położeniu poziomym – tylko w poziomym położeniu można zablokować pozycję stosu, dzięki czemu może on być obrócony.
 4. Obracanie następuje ręcznie i nie jest wspomagane silnikiem elektrycznym. Łożyska toczne i ślizgowe zwymiarowane w odpowiedniej skali znacznie ułatwiają ten proces.
 5. Opuszczanie stosu – następuje analogicznie jak jego podnoszenie, tylko w odwrotnej kolejności

 

Ponadto urządzenia z serii LV wyposażona są w:

Nadmuch:
Dwie dysze o dużej powierzchni gwarantują uzyskanie optymalnego efektu napowietrzania. Czas trwania napowietrzania i jego intensywność są regulowane bezstopniowo. W celu przeprowadzania napowietrzania materiału (wsadu) należy lekko rozsunąć platformy, przy czym szerokość tego rozsunięcia (otwarcia) musi być dopasowana do rodzaju materiału. W celu umożliwienia wyjęcia arkusza czynność nadmuchu można w każdej chwili zatrzymać.

Utrząsanie i liniał wyrównujący:
Podczas gdy następuje czynność napowietrzania przy poziomym położeniu stosu, to stos w celu jego wyrównania musi być obrócony o 90° i przechylony do przodu. To skośne położenie może być różnie dopasowane w zależności od zachowania się papieru. Wykonanie czynności wyrównanie jest oczywiście wspierana przez napowietrzanie i utrząsanie. Częstotliwość (intensywność) utrząsania jest regulowana bezstopniowo. Liniał wyrównujący przylega zawsze do zewnętrznej krawędzi i zapobiega prześlizgiwaniu się arkuszy podczas napowietrzania. Rozsuwanie (luzowanie stosu) jest wykonywane przez operatora i następuje już przed uruchomieniem cyklu napowietrzania, a ustawienie na dany format arkusza odbywa się ręcznie.

Panel kontrolny urządzenia zamontowany jest na ruchomym wysięgniku i jego pozycja może zostać dostosowana tak, by operator miał optymalny pogląd na proces napowietrzania i wyrównywania.

 

Dane techniczne:

model

BSW 3-1200 (N)

BSW 3-1200 (H)

Min. format arkusza

500 x 650 mm

500 x 650 mm

Max. format arkusza

800 x 1200 mm

800 x 1200 mm

Min. rozwarcie platform

630 mm

790 mm

Max. rozwarcie platform

1450 mm

2010mm

Nośność

1200 kg

1200 kg

Wersja BSW

Standard

--

Wersja BSW...LV

LV - Napowietrzanie i utrząsanie

Opcja

Standard

 

Przepisz kod

captcha