Zapraszamy na testy bigówek Bacciottini w salonie wystawowym Avargraf

   

W naszym salonie wystawowym przy ulicy Gawota 2D w Warszawie można przetestować urządzenia firmy Bacciottini - automatyczne bigówki listwowe PIT STOP DG LINE 8000 Touch oraz PIT STOP 36. To propozycje dla osób poszukujących urządzeń, które umożliwią bigowanie i perforowanie odpowiednio  pół- i ćwierć formatowych arkuszy o gramaturze do 400 g/m2.

 

Charakterystyczną cechą wszystkich bigówek Bacciottini jest możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 0,1 mm od siebie oraz w odległości 1 mm od krawędzi arkusza. Kolejną zaletą maszyn Bacciotini jest solidna konstrukcja na bazie odlewu żeliwnego. Jednak największą zaletą jest  - jak podają użytkownicy - zachowanie precyzji bigowania i niezawodność pracy od pierwszej do ostatniej strony.

 

Bigówka Bacciottini PIT STOP DG LINE 8000 Touch jest maszyną dedykowaną klientom, którzy chcą bigować i perforować pół formatowe arkusze o gramaturze do 400 g/m2 i poszukują rozwiązania zaawansowanego technologicznie i niezawodnego. Maszyna posiada wbudowany nakładacz podciśnieniowy (tzw. nakładacz niskiego stosu), który pobiera arkusze od dołu, za pomocą bębenka zasysającego. Dodatkowo jest on wyposażony w listwy nadmuchujące, umieszczone po obu jego stronach, których zadaniem jest lepsze separowanie arkuszy w trakcie podawania. Maksymalny format roboczy maszyny w wyposażeniu standardowym to 50x70 cm; może on opcjonalnie zostać wydłużony do 85 lub 100cm. Szczegóły działania tego urządzenia można zobaczyć na filmie prezentowanym na naszej stronie pod adresem: www.avargraf.pl/pitstop8000.

 

Drugie z prezentowanych w naszym salonie wystawowym urządzenie to automatyczna bigówka listwowa Bacciottini PIT STOP 36–dedykowana klientom, którzy chcą bigować lub perforować ćwierć formatowe arkusze o gramaturze do 400 g/m2. Maszyna posiada możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 1 mm od przedniej i 5 cm od tylnej krawędzi arkusza. Standardowo format maksymalny w maszynie PIT STOP 36 wynosi 36x65 cm, ale długość robocza może zostać opcjonalnie zwiększona do 85 cm. Urządzenie zaprojektowane zostało  z myślą o druku cyfrowym i druku na żądanie. Maszyna posiada wbudowany nakładacz podciśnieniowy (tzw. niski stos), który pobiera arkusze od dołu za pomocą bębenka zasysającego. Podobnie jak we wcześniej wymienionym urządzeniu - jest on wyposażony w listwy nadmuchujące, umieszczone po obu jego stronach. Szczegóły działania tego urządzenia można także zobaczyć na filmie prezentowanym na stronie: www.avargraf.pl/pitstop36

 

Obie z powyżej opisanych maszyn można opcjonalnie wyposażyć w narzędzia do perforacji i mikroperforacji (a ich wymiana zajmuje mniej niż minutę). Ponadto  można je również połączyć w linii z agregatem falcującym Butterfly Easy 2 Fold, który również znajduje się w naszym showroomie. Falcowanie w agregacie Bacciottini Butterfly Easy 2 Fold odbywa się za pomocą dwóch noży,  co pozwala na wykonywanie różnych układów falcowania na papierze, tekturze lub kartonie o gramaturze od 80 do  450 gram. Dodatkowo wykładanie maszyny zostało wyposażone w cylinder prasujący sfalcowane arkusze. Sterowanie odbywa się tu z panelu dotykowego (touch screen), a w programatorze zapisane jest wiele układów falcowania, by ułatwić i przyśpieszyć pracę operatora. Po połączeniu do bigówki Bacciottini, sterowanie obiema maszynami odbywa się z jednego panelu dotykowego. Maksymalny format arkusza to 50x70 cm, minimalny – 8x15 cm. Wydajność maszyny - przy jednym falcu na arkuszu - sięga 11 000 arkuszy A4 na godzinę. Pracę maszyny można zobaczyć na filmie pod adresem: www.avargraf.pl/butterfly

 

„Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej siedziby. Chętnie zaprezentujemy tam wszystkie możliwości urządzenia, które może wnieść szereg korzyści do codziennych działań produkcyjnych każdej drukarni, wpływając na ich czas oraz jakość”– mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy.