Sukces Dni Oprawy Twardej

 

W dniach 15-16 września br. w swojej siedzibie w Warszawie firma Avargraf zorganizowała Dni Oprawy Twardej, podczas których prezentowano maszyny niemieckiej firmy Schmedt. Były wśród nich zupełnie nowe rozwiązania, które pierwotnie swoją premierę miały mieć podczas tegorocznych targów drupa.

„Jest nam niezmiernie miło, że jako pierwsi na świecie mogliśmy zaprezentować najnowsze rozwiązania firmy Schmedt właśnie klientom z Polski - mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Nasze wydarzenie kierowaliśmy przede wszystkim do tych przedsiębiorstw, które chciałyby wdrożyć oprawę twardą, ale także do drukarń cyfrowych, dla których maszyny tego producenta są doskonałym wyborem. Nowości, jakie można było zobaczyć i przetestować podczas Dni Oprawy Twardej, pierwotnie miały mieć swoją premierę w czasie tegorocznych targów drupa w Niemczech, które nie odbyły się z racji pandemii. Tym bardziej cieszy nas fakt, że mogliśmy je jeszcze w tym roku zaprezentować naszym klientom.”

Korzystając z okazji chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim odwiedzającym nas gościom. Cieszymy się że nasza inicjatywa spotkała się z tak szerokim zainteresowaniem, tym bardziej, że pozwoliła ona na kompleksową prezentację możliwości maszyn z naszej oferty i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów, co już zaowocowało podpisaniem pierwszych umów na dostawę prezentowanego sprzętu – podsumowuje produkt manager w firmie Avargraf Jakub Szczepaniak

 

Firma Schmedt GmbH & Co KG powstała w Niemczech w 1967 roku i od tego czasu nieprzerwanie produkuje oraz dostarcza maszyny i urządzenia do produkcji książek w oprawie twardej. W swojej ofercie posiada wiele modeli maszyn dedykowanych poszczególnym etapom postpressu, jak również do kompleksowego wykonania całej oprawy. W programie Dni Oprawy Twardej znalazły się m.in. prezentacje linii do produkcji okładek PräDeka oraz maszyn: PräziGard do przyklejania wyklejek, PräziBand do przyklejania kapitałek, PräLeg XS do zawieszania bloków w okładkę, a także PräForm XS do prasowania książek z jednoczesnym wypalaniem rowka. Podczas wydarzenia można było ponadto zobaczyć krajarkę  baumannPERFECTA 80 oraz dwugłowicową bigówkę Bacciottini D2H.

 

 

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wszystkie prezentacje były przeprowadzane z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa w grupach 3-5-osobowych, w dwugodzinnych odstępach. Po zakończeniu każdego cyklu pokazów pomieszczenia były wietrzone oraz dezynfekowane.

 

Tych którzy nie mogli do nas dołaczyć zapraszamy do kontaktu