Automatyczna dwugłowicowa bigówka listwowa Bacciottini PIT STOP D2H High Speed

Bigówka PIT STOP D2H HIGH SPEED ma taką samą specyfikację jak model FM High Speed i tak samo jak FM High Speed wyposażona jest w opatentowany system Bacciottini Direct Drive, dzięki czemu może pracować z maksymalną prędkością 14.000 arkuszy na godzinę. Tak jak inne bigówki Bacciottini, tak i PIT STOP D2H High Speed wyposażona jest w wielobarwny ekran dotykowy i przyrząd do szybkiej wymiany narzędzi.

 

To co wyróżnia maszynę PIT STOP D2H High Speed to wyposażenie w drugą głowicę bigująco-perforująco-sztancującą. Druga głowica umiejscowiona jest równolegle do pierwszej, z tą różnicą, że narzędzie uderza w papier od dołu, a nie od góry arkusza jak ma to miejsce w pierwszej głowicy.

Zastosowanie dwóch głowic pozawala na wykorzystanie dwóch różnych narzędzi jednocześnie – np. bigującego i perforującego, lub sztancującego i wykonanie dwóch operacji w jednym przelocie arkusza. Stosując dwa narzędzia bigujące, możemy zaprogramować maszynę tak, by w jednym przelocie wykonywała zarówno bigi otwierające, jak i zamykające zapewniając prawidłowy kierunek bigów dla ulotek i folderów w kształcie litery Z.

Programowanie pracy obu głowic odbywa się po wybraniu głowicy A, lub B na przyjaznym operatorowi, siedmiocalowym panelu dotykowym. Komendy wyświetlane są w języku polskim. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie, a następnie szybkie przywrócenie 200 programów po 100 operacji każdy.

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w narzędzie bigujące przeznaczone do pracy z papierem o gramaturze do 600 g/m2. Opcjonalnie maszyna może zostać wyposażona w narzędzie perforujące o różnej długości perforacji (4/1, 3/1, 2/1, mikroperforacja). Maszyna D2H HIGH SPEED może również opcjonalnie sztancować okrągłe i kwadratowe otwory kalendarzowe do łączenia Wire-O®, wycięcia na zawieszkę do kalendarza (thumb-cut) lub otwory segregatorowe. Wbudowany zsyp ścinek pozwala na produkcję bez za-trzymań. Charakterystyczną cechą wszystkich bigówek Bacciottini jest możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 0,1 mm od siebie, a pierwszy i ostatni big może być wykonany w odległości 1 mm od brzegu arkusza.

Maszyna posiada specjalne miejsce do przechowywania dodatkowych narzędzi do bigowania, perforowanie lub sztancowania, a ich wymiana zajmuje mniej niż 30 sekund.

 

Powyższe cechy wraz z solidną konstrukcją (maszyna waży 350 kg) wykonaną z odlewu żeliwnego czynią PIT STOP D2H High Speed wysoce wydajną i niezawodną maszyną przemysłową.

 

Istnieje możliwość falcowania z bigowaniem użytków czego przykładem jest połączenie bigówki PIT Stop D2H z falcerką MB Bauerle:

https://youtu.be/Csv_YvNWOII

https://youtu.be/4rC5x9xQock

 

 

Załączniki

Przepisz kod

captcha