Kolejne Dni oprawy twardej za nami

 

29 marca zakończyła się kolejna edycja Dni Oprawy Twardej dedykowana wyłącznie dla klientów z Polski, przeprowadzonych w firmie Schmedt. Tradycją stał się już fakt, że nasi rodzimi klienci, zawsze chętnie zapoznają się z nowościami jak też realnymi możliwościami produkcyjnymi maszyn tego nieniemieckiego producenta. Nie inaczej było i tym razem. 

„Nie możemy narzekać na frekwencję i stale wysokie zainteresowanie naszych klientów, podczas dni oprawy twardej, mówi Jakub Szczepaniak – Product Manager w firmie Avargraf – wyłącznego dystrybutora maszyn firmy Schmedt w Polsce. Tym razem nasi klienci dostali do dyspozycji absolutną nowość maszynę PräziEdge, służącą do zadruku na krawędziach książki. Wszyscy odwiedzający klienci byli pod jej dużym wrażeniem. Również testy produkcyjne przeprowadzone na materiałach naszych klientów zostały przez nich wysoko ocenione.

Oprócz maszyny do zadruku na krawędziach, nasi klienci jak zawsze, mieli do dyspozycji znane i sprawdzone w wielu drukarniach, maszyny do produkcji okładek: PräDeka oraz PräDeka XL– mogąca produkować okładki oraz np. plansze do gry  w formacie 110 cm, oraz linię do produkcji okładek Cover One składającą się z modułu do produkcji okładek zintegrowanego z automatycznymi obcinarkami okleiny oraz tekturek na wymiar, który na co warto zwrócić uwagę, wczytywany jest przez komputer sterujący maszyny  poprzez zeskanowanie kodu paskowego. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, u których dominują częste zmiany formatów.

Kolejną nowością, zaprezentowaną podczas dni oprawy twardej była czteroszczękowa prasa z jednoczesnym wypalaniem rowków. Urządzenie to również dedykowane jest dla klientów u których dominuje częsta zmienność formatów. Wykorzystując cztery szczęki mogą jednocześnie prasować i wypalać rowki w czterech różnych formatowo książkach. Dodatkową zaletą jest powiększony format szczęk, dzięki czemu maszyna idealnie sprosta wielkoformatowym wydawnictwom takim jak np. foto albumy lub atlasy geograficzne.

Oczywiście, jak zawsze podczas Dni oprawy twardej, można było dowolnie testować maszyny, obsługiwać je, oraz samemu oprawić, bądź spersonalizować swoją własną książkę. Jest to doskonała okazja do rozpoczęcia swojej przygody z oprawą twardą lub pogłębienia wiedzy na temat produkcji w oprawie twardej lecz również do oceny realnych możliwości produkcyjnych prezentowanych maszyn.  

Myślę że gdybym miał wskazać element cieszący się największym entuzjazmem wśród naszych odwiedzających klientów, to byłyby właśnie owe próby i testy, które w przypadku innych prezentacji czy obecności na targach, najczęściej są niemożliwe a u nas, podczas prezentacji, klienci dostają właściwie maszyny do rąk własnych i mogą dowolnie je obsługiwać bądź testować, bez obawy ich uszkodzenia – podsumowuje Jakub Szczepaniak.

Korzystając  z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym klientom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością. Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę Dni Oprawy Twardej a dla klientów którzy chcieli by nas odwiedzić ale po prostu zabrakło im czasu, przygotowaliśmy blok spotkań on-line, który również spotkał się z dużym zainteresowaniem i który najprawdopodobniej stanie się „stałym fragmentem gry”, podczas kolejnych edycji imprezy, na które już teraz serdecznie zapraszamy.