A.S.S.-3 – kolejne zakupy w firmie Avargraf (17.05.2011)

Warszawa, 17.05.2011


Firma A.S.S.-3 – Biuro Exportu Importu i Marketingu z Chorzowa zakupiła w ostatnim czasie kolejne urządzenia za pośrednictwem firmy Avargraf. Prasa do okładek z zaokrąglonymi rogami - model 348/1 niemieckiej firmy PMF - oraz maszyna do wklejania kapitałek - Easy Band włoskiej firmy Technograf uzupełniły zakupioną wcześniej za pośrednictwem Avargrafu linię niemieckiej firmy Schmedt, składającą się z urządzenia do zawieszania bloku w okładkę - Präleg typ 18 oraz prasy do wypalania rowków w blokach książkowych - Präform typ 21. Ostatnie inwestycje firmy
A.S.S.-3 zrealizowane również za pośrednictwem Avargrafu to dowód zaufania do tego dostawcy maszyn i urządzeń poligraficznych i jego oferty.Firma A.S.S.-3 powstała w 1993 roku i od początku swojej działalności zajmuje się importem, produkcją i dystrybucją galanterii skórzanej i upominków reklamowych. W jej bogatej ofercie znajdują się wiodące kolekcje galanterii skórzanej. A.S.S.-3 swoim klientom oferuje ponadto kilka tysięcy różnego rodzaju gadżetów na każdą okazję, a także upominki reklamowe; realizuje także nietypowe zlecenia. W ostatnich latach głównym produktem firmy stały się kalendarze książkowe wydawane przez A.S.S.-3 pod marką Pier Luigi. Kalendarze te wyróżnia ciekawa gama kolorystyczna oraz gatunkowa i to dla potrzeb ich produkcji A.S.S.-3 zdecydowała się na zakup kolejnych urządzeń w firmie Avargraf . 


Aby móc oferować tak wiele produktów i jednocześnie spełniać oczekiwania klientów dotyczące jakości i terminowości realizacji zleceń, firma A.S.S.-3 zawsze dbała o swoje zaplecze maszynowe i projektowe. Przez wiele lat swojej działalności inwestowała w sprzęt innowacyjny, gwarantujący wysoką jakość usług. Pozwala jej to obecnie na kompleksową obsługę w zakresie indywidualnego znakowania i personalizacji oraz na szybkie terminy realizacji zleceń. W jej parku maszynowym znajdują się urządzenia oparte na technice tampondruku (cztero- i jednokolorowego), sitodruku (sześcio- , cztero- i jednokolorowego), a także maszyny do tłoczenia (o maksymalnej powierzchni tłoczenia 400x300 mm!), szycia oraz grawerowania.


Kolejne inwestycje A.S.S.-3 miały jeszcze bardziej poszerzyć ofertę tej firmy, usprawnić procesy produkcyjne tu zachodzące oraz podnieść jej konkurencyjność na trudnym rynku zleceń. Tak było również w przypadku ostatnich inwestycji, których partnerem była firma Avargraf. Zakupione w ostatnim czasie urządzenia uzupełniły zakupioną wcześniej za pośrednictwem Avargrafu linię niemieckiej firmy Schmedt, składającą się z urządzenia do zawieszania bloku w okładkę Präleg typ 18 oraz prasy do wypalania rowków w blokach książkowych Präform typ 21. Pierwsze z urządzeń to maszyna do zawieszania bloków książkowych w okładkę sztywną, która dostosowana jest także do pracy z małymi i miękkimi okładkami (np. z PCV). Przy jej wykorzystaniu można pracować z blokami o szerokości od 70 mm. Cechuje ją dużą wydajność, w szczególności przy produkcji seryjnej. Drugie z urządzeń to prasa do książek oprawionych w okładkę sztywną i do wypalania rowków. Maszyna wykonuje prasowanie książek po ich zawieszeniu w okładkę sztywną przy równoczesnym wypalaniu rowka. W maszynie istnieje możliwość wizualnego zaznaczania miejsca położenia rowka, a szyny (grzałki) wypalające są sterowane pneumatycznie.


Od wielu już lat współpracujemy z firmą Avargraf
– mówi Ewa Skoczeń, właścicielka A.S.S.-3 – i choć i tym razem mieliśmy szereg ofert od innych producentów i dostawców maszyn, których poszukiwaliśmy, to jednak po raz kolejny zdecydowaliśmy się na współpracę z tą właśnie firmą. To rzetelny partner inwestycji, ale przekonały nas przede wszystkim właściwości maszyn, które zostały nam zaproponowane. To urządzenia, które zapewniają bardzo dobrą jakość, przy jednocześnie korzystnej cenie. Dodatkowo gwarantują one wysoką wydajność. Dotąd oklejanie okładek odbywało się w naszej firmie ręcznie i zaangażowane przy tym procesie były trzy osoby, które mogły w ciągu roboczego dnia wykonać 500 sztuk okładek. Dzięki inwestycji w nowe urządzenia te same osoby w tym samym czasie wykonują obecnie 2000 okładek w dużo lepszej jakości. To wpływa na oszczędności w procesie produkcji i przyspiesza czas realizacji zleceń, a nas wyróżnia na tle konkurencji.


Nowe urządzenia zakupione za pośrednictwem Avargrafu przez A.S.S.-3 w ostatnim czasie - prasa do okładek z zaokrąglonymi rogami (model 348/1 niemieckiej firmy PMF) oraz maszyna do wklejania kapitałek - Easy Band włoskiej firmy Tecnograf, a także maszyna do nakładania kleju metodą natryskową – TS2C-HV1-160L – włoskiej firmy Overmec, wyróżniają A.S.S.-3  na tle konkurencji.

Niewiele firm na rynku polskim posiada narzędzia do wykonywania okładek z okrągłymi rogami – mówi Aleksander Skoczeń Dyrektor ds. klientów kluczowych. - Owszem wiele wykonuje tę pracę ręcznie i ma w swojej ofercie tego rodzaju usługi, ale ich jakość jest zdecydowanie niższa niż jakość okładek z okrągłymi rogami, jakie powstają przy wykorzystaniu maszyn, które obecnie posiadamy. Zaciśnięcie oklejki i otrzymanie wymaganego naroża następuje tu pod wpływem temperatury i ciśnienia. To proces bardzo precyzyjny i szybki. Drugie z zakupionych urządzeń może montować kapitałkę w blokach z płaskim lub zaokrąglonym grzbietem, co również znacząco wpływa na jakość i wydajność procesu produkcji.


Ważnym przy wyborze urządzeń jest również fakt, że Avargraf oferuje nam kolejne narzędzia, które możemy dokupić, kiedy w naszym zakładzie pojawiają się takie potrzeby i aby móc zaproponować jeszcze szerszą ofertę naszym klientom. Obecnie bowiem np. zaokrąglone rogi pojawiają się w kalendarzach, które produkujemy. Z czasem jednak można będzie wykonać tego typu okładkę na teczkę konferencyjną czy dyplomową. Inwestycje, jakich dokonujemy wspólnie z Avargrafem, otwierają nam drogę rozwoju i to jest również dla nas bardzo ważne
– podsumowuje Ewa Skoczeń.