Drukarnia Zapol z Avargrafem i krajarką Perfecta 115 TS (10.06.2011)

W ostatnim czasie w szczecińskiej firmie Zapol została uruchomiona krajarka Perfecta 115 TS.  Jest to kolejna drukarnia na polskim rynku, która czerpie korzyści z instalacji tego innowacyjnego urządzenia. Maszyna przede wszystkim usprawniła proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską realizowaną w tej drukarni, ale również wpłynęła na jakość oferowanych przez nią usług. Inwestycja została w części sfinansowana przez Unię Europejską w ramach działania 1.1.3 – „Inwestycje MSP w nowe technologie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf Sp. z o.o.Drukarnia Zapol, wchodząca w skład Grupy Reklamowej Zapol, to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych w województwie zachodniopomorskim. Aby móc sprostać oczekiwaniom wymagającego rynku zleceń, firma od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość i wydajność jej usług.

Inwestycja w krajarkę Perfecta była dla nas koniecznością – mówi Mirosław Sobczyk, współwłaściciel firmy.- Systematycznie bowiem modernizujemy i unowocześniamy nasz park maszynowy. Jeżeli można to jeszcze połączyć z dotacją unijną, robimy to bardzo chętnie. Tak było również w przypadku zakupu krajarki Perfecta 115 TS.Bogusław Dmochowski
dodaje: Nasi klienci to w większości instytucje państwowe i samorządowe, a sporą część zleceń stanowią ogłoszenia przetargowe. Nasza podstawowa działalność to drukowanie i oprawa książek, broszur i czasopism. Zajmujemy się także redagowaniem, pełną obróbką DTP, projektowaniem oraz wydawaniem różnego rodzaju publikacji. Grupa reklamowa zajmuje się także produkowaniem i znakowaniem różnego typu gadżetów i upominków reklamowych. Jesteśmy wydawcą własnych publikacji, promujących Szczecin i region zachodniopomorski.Zakupiona przez Zapol krajarka Perfecta 115 TS to maszyna wyposażona w sterowanie TS z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”. Posiada on przekątną powiększoną do 19” przy formacie 16:10 i przejrzystą, przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia treści oraz pełną wizualizacją procesu cięcia. W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji. Wszystkie funkcje służące do obsługi maszyny zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia. Krajacza prowadzi bardzo przejrzysta, przyjazna w obsłudze struktura rozmieszczenia symboli – ikon z podziałem na bloki tematyczne.    

 

Przekazywanie danych do urządzenia odbywa się tu przy pomocy pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo. Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia i hamulcem. Jest on sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów.
Mirosław Sobczyk podkreśla przede wszystkim wydajność urządzenia – zapewnia ono zwiększenie przepustowości przepływu materiałów do dalszej obróbki introligatorskiej.

 

Wśród zalet wymienia również jego wysoką jakość i szybkość cięcia. Istotnym jest również fakt, że gwarantuje ono równe, dobrze przycięte bloki książek i czasopism, a także zwykłych wydruków. Ważna jest też pamięć komputera urządzenia  i wysoka powtarzalność wykonywania prac.
Urządzenie zapewnia ponadto wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

Wiemy, że w czasie pracy z tym rozwiązaniem krajaczowi nic się nie stanie. Co więcej, nikt nieuprawniony nie będzie potrafił go uruchomić – mówi Bogusław Dmochowski.  

        
Na koniec dodaje: Jest to kolejna krajarka marki Perfecta w naszej firmie. Nie trzeba nas było długo przekonywać do zakupu nowej maszyny – znamy jej zalety. Z firmą Avargraf zaczęliśmy współpracę w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i nic się nie zmieniło w ich podejściu do klienta, fachowej obsługi, terminowości. To wiarygodny, sprawdzony partner, posiadający bardzo dobry serwis, reagujący na każdy sygnał. Żadna sprawa nie zostaje w tej firmie marginalizowana, nie odkłada się jej też na póĽniej.