Avargraf i system CtP Kodak w firmie ABC Zakład Poligraficzny (16.02.2015)

Warszawa, 16.02.2015


Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej -odnotowuje w ostatnim czasie coraz większą ilość instalacji systemów CtP firmy Kodak, której jest dystrybutorem na rynku polskim. Podsumowując ubiegły rok można uznać go za wyjątkowo udany dla Avargrafu - firma dostarczyła systemy CtP w sumie aż do 11 zakładów w naszym kraju, z czego 9 klientów zakupiło nowe urządzenia.

„Rosnące zainteresowanie systemami CtP firmy Kodak, które odnotowujemy mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. - jest z jednej strony wynikiem dużych możliwości, jakie oferują one użytkownikom, a także wysokiej jakości, jaką gwarantują. W roku ubiegłym sprzedaliśmy rekordową ich liczbę, co jest również rezultatem wieloletniej współpracy z drukarniami w zakresie dystrybucji płyt offsetowych tego producenta. Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na niezależność i inwestuje we własne systemy CtP bądĽ zamienia starsze modele na nowocześniejsze lub w innym formacie. Rozwiązania firmy Kodak, które mamy w portfolio, są znane i cenione na rynku, co skłania klientów do podjęcia decyzji dotyczących inwestycji w rozwiązania tego właśnie producenta. Doceniła je również niedawno firma ABC Zakład Poligraficzny, która w ostatnim kwartale ubiegłego roku zakupiła system CtP Kodak Achieve 400”.

ABC Zakład Poligraficzny istnieje od 1982 roku. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, do którego dołączył w ostatnim czasie wspomniany system CtP. Firma zajmuje się produkcją szeroko pojętego akcydensu wykonując druki reklamowe, kalendarze, foldery, czasopisma i książki w oprawie prostej i złożonej oraz opakowania kartonowe, a także druki ścisłego zarachowania wykonywane na specjalnym papierze z zabezpieczeniami np: czeki, akcje, obligacje, kupony.


Wysoka jakość druku, krótkie terminy realizacji zleceń oraz dobre ceny to kluczowe cele, jakie stawia sobie drukarnia. Poczynione ostatnio inwestycje służą realizacji powyższych zamierzeń. Po zakupie maszyny drukującej Ryobi 924 w formacie A1+ zaistniała tu potrzeba zakupu CtP w formacie B1 (wcześniej firma posiadała system w formacie B2).

„Firma Avargraf przedstawiła nam model nowoczesny i pracujący w wielu innych drukarniach, gdzie doskonale się sprawdza, oraz najkorzystniejszą ofertę cenową – mówi Waldemar Żuwalski, współwłaściciel ABC Zakład Poligraficzny. - Stąd również nasza decyzja dotycząca jego zakupu. Dodatkowym jego atutem jest technologia świecenia punktu rastrowego jako kwadratu oraz prostokąta, a nie koła jak w rozwiązaniach konkurencyjnych. W konsekwencji daje to bardziej precyzyjne odwzorowanie reprodukowanego obiektu i równe przejścia tonalne. Miało to dla nas duże znaczenie. Kolejną korzyścią z wdrożenia nowej naświetlarki w naszej drukarni jest zaoszczędzenie czasu na przygotowanie danego zlecenia. Nie trzeba też czekać na dostarczenie płyt z naświetlarni zewnętrznej oraz na powtórzenie naświetlania w razie uszkodzenia formy drukowej”. Pan Waldemar Żuwalski pozytywnie ocenia również płyty CtP Sonora firmy Kodak, z których ABC Zakład Poligraficzny obecnie korzysta: „Nie mamy do nich żadnych uwag; podawane przez producenta parametry oraz stabilność druku potwierdzają się w codziennej produkcji i mamy nadzieję, że nadal tak będzie”.

Instalacje Kodak – jak podaje Avargraf - jako jedyne na świecie bazują na wysokiej jakości głowicach termicznych Thermal Head 5 oraz Quantum, które generują odpowiednio plamkę prostokątną oraz kwadratową - SquareSpot. Zastosowanie powyższej technologii umożliwia naświetlenie elementów rastrowych o bardzo ostrej linii brzegowej i do minimum ogranicza częstotliwość wykonywania operacji kalibracyjnych. W efekcie - gwarantuje bardzo wysoką powtarzalność i stabilność wydruków.


„Nasi klienci mają do wyboru rozbudowaną rodzinę naświetlarek Kodak- Achieve, Trendsetter oraz Magnus. Urządzenia te oferują różną prędkość naświetlania, która w standardzie dla modelu Achieve 400 S speed  (format B2) wynosi już 21 płyt offsetowych na godzinę, a w przypadku modelu Magnus 800 Z speed (format B1) - 62 płyt offsetowych na godzinę. Warto dodać, że naświetlarki można wyposażyć w różne systemy podawania i rozładowywania płyt, podajniki, system kołkowania, opcję PrintLink, stacker czy też wywoływarkę. Tak więc nasza oferta, dotycząca doboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb, jest bardzo szeroka. Zapraszamy kolejne drukarnie do współpracy z nami” – mówi Sławomir Kugaudo.