Avargraf instaluje urządzenia firmy Perfecta (06.09.2013)

Warszawa, 06.09.2013


Firma Avargraf –  dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej – zainstalowała kolejne urządzenia niemieckiego producenta maszyn introligatorskich Perfecta, którego jest wieloletnim przedstawicielem w Polsce. Są wśród nich urządzenia nowe, ale również używane, które cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem wśród rodzimych drukarń.

Wystarczy wspomnieć choćby o dwóch ostatnich instalacjach: urządzenie do odwracania stosu z opcją napowietrzania i utrząsarki - model Perfecta BSW 7-2400 – LV zostało zainstalowane w firmie TFP-Grafika ze Śremu koło Poznania, natomiast używana krajarka - Perfecta 115 HTVC – rozpoczęła pracę w firmie Horton Kirby Poland Sp. z o.o. z Dobrej Szczecińskiej.

Model Perfecta BSW 7-2400 LV obsługuje arkusze w formacie 1250 x 1650 mm, szerokość rozwarcia platform mieści się w zakresie od 650 do 2000 mm, a jego nośność maksymalna wynosi aż 2400 kg . Jest to zarazem jeden z największych formatów roboczych, w jakim produkowane są maszyny do odwracania stosu firmy Perfecta. Zastosowanie urządzeń do odwracania stosu - co podkreśla ich dostawca w Polsce, firma Avargraf - znacznie ułatwia tę czynność, a także wymianę palet. Są one wyposażone w narzędzia do nadmuchu stosu oraz do jego utrząsania wraz z liniałem wyrównującym, który jest rozsuwany ręcznie.
W codziennej pracy ręczne odwracanie papieru, kartonu lub podobnych materiałów pochłania wiele siły i czasu, a co za tym idzie – jest również bardzo kosztowne, zwłaszcza w przypadku tak dużych formatów. Przy pomocy urządzeń do odwracania stosu firmy Perfecta – jak podaje Avargraf - można tę pracę kształtować w sposób ergonomiczny. Dodatkowo również urządzenia te charakteryzuje prosta obsługa oraz stabilna i trwała konstrukcja. Zapewniają one szybką i wydajną pracę, możliwość wielostronnego zastosowania, a także – co podkreśla dostawca - optymalną relację pomiędzy kosztami a walorami użytkowymi.


Warto wspomnieć, że firma Avargraf dysponuje również maszynami używanymi, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród firm, stawiających na rozwiązania ułatwiające pracę i wpływające na koszty z nią związane. Przykładem może być choćby instalacja używanej krajarki Perfecta 115 HTVC z 2007 roku w firmie Horton Kirby Poland Sp. z o.o. mieszczącej się w miejscowości Dobra Szczecińska. Jest to już druga krajarka Perfecta sprzedana przez firmę Avargraf do tego klienta. Pierwszą była Perfecta 115 UC dostarczona w roku 2006. Należy przy tym zaznaczyć, że w chwili obecnej trwają kolejne instalacje maszyn dostarczonych przez firmę Avargraf zarówno nowych jak i używanych o czym napiszemy w kolejnym artykule.