Dni Otwarte firmy Perfecta w Bautzen (19.09.2013)

Avargraf zaprasza do odwiedzenia firmy Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH – której jest wieloletnim przedstawicielem na rynku polskim - podczas Dni Otwartych, organizowanych wspólnie z firmą GUK. Odbędą się one w dniach od 25 do 27 września br. w godzinach od 9.00 do 18.00 w siedzibie firmy Perfecta w Niemczech - w Bautzen przy ulicy Schafferstraβe 44. Tematem przewodnim imprezy będzie „Cięcie – falcowanie – klejenie”.

Głównym punktem tematycznym planowanych prezentacji podczas tegorocznych Dni Otwartych firmy Perfecta będzie utrząsanie, cięcie i falcowanie papierów o niskich gramaturach, stosowanych do druku ulotek farmaceutycznych, kosmetycznych i innych podobnych produktów.

Oprócz tego - przy zastosowaniu klejarki Bookline Plus - będzie wykonywana na miejscu broszura klejona, a następnie obcinana na trójnożu. Całość tego procesu będą mogli śledzić goście odwiedzający firmę Perfecta w tych dniach. Będą oni mieli również możliwość zapoznania się z produkcją i końcowym montażem innych urządzeń oferowanych przez firmę Perfecta i jej partnerów – w tym także przez Avargraf.


W zakresie cięcia firma Perfecta zaprezentuje system Perfecta 132, składający się z: krajarki Perfecta 132 TS - ze swobodnym tylnym stołem i bocznym napędem z podwójną śrubą pociągową, opuszczanymi bocznymi marginesami stołu po prawej i po lewej stronie oraz systemem automatycznego odprowadzania ścinek ASE; ładowacza Perfecta BB 3 - do automatycznego pobierania wsadów do cięcia z podstawionej palety i ich transportu do tylnej części stołu krajarki; automatycznej utrząsarki Perfecta BASA 3 - do dokładnego przygotowania zadrukowanych arkuszy z równaniem ich kantów przed cięciem i transportu do przedniej części stołu krajarki; układacza stosu Perfecta BA 3 - do automatycznego układania stosu z równaniem kantów arkuszy.


Firma Perfecta zaprezentuje ponadto system umożliwiający cięcie i falcowanie - Perfecta 92, składający się z: krajarki Perfecta 92 TS - wraz z opcjami automatycznego odprowadzania ścinek ASE, siodła obrotowego, stołu do cięcia i stołów bocznych z mikroperforacją; podnośnika stosu Perfecta BSH 3-650; utrząsarki Perfecta BSB 3 L professionell; układacza stosu Perfecta BA 2 Ne; falcerki GUK FA 51/8-4 FL2-50 MV-X9 - do falcowania ulotek farmaceutycznych, kosmetycznych i innych podobnych produktów w postaci tzw. outsertów - z samonakładaczem z wysokiego stosu, pierwszym agregatem falcującym z ośmioma kieszeniami falcującymi, drugim agregatem falcującym z czterema kieszeniami falcującymi, trzecim agregatem falcującym nożowym do łamania równoległego z łączeniem obu skrzydełek użytku klejem po wykonaniu ostatniego złamu i z wykładania na niski stos.


W zakresie cięcia i klejenia podczas Dni Otwartych firma Perfecta zaprezentuje natomiast klejarkę Perfecta Bookline Plus - pięcioszczękową z klejownikiem na klej PUR, ze zintegrowanym zbiornikiem do topienia kleju i stacją podgrzewającą, o wydajności mechanicznej 500–2000 taktów/godz. Format użytku wynosi tu: wysokość 110–430 mm, szerokość 105–320 mm, grubość 2–70 mm.
Podczas Dni Otwartych będzie można również zobaczyć trojnóż Perfecta SDY-TS z wyposażeniem do napylania silikonu, opcjonalnie - z możliwością obcinania użytku z czterech stron.