Drukarnia Piktor po raz kolejny z Avargrafem (12.06.2015)

Warszawa, 12.06.2015


Przykład drukarni Piktor to dowód zaufania, jakim klienci Avargrafu darzą tego właśnie dostawcę. Po zrealizowaniu w minionych latach kilku inwestycji w sprzęt dostarczany przez firmę Avargraf, tym razem łódzka drukarnia zdecydowała się na zakup  falcerki GUK - model K 54/8 KTL FL 3. Była to wymiana urządzenia dostarczonego tu wcześniej, w 2004 roku, również przez Avargraf.

Łódzka firma poligraficzno-wydawnicza Piktor to przedsiębiorstwo świadczące usługi w zakresie druku cyfrowego. W swoim parku maszynowym posiada wiele urządzeń drukujących i introligatorskich. Poza maszynami cyfrowymi posiada także kompletną introligatornię, co pozwala jej na kompleksowe wykonywanie różnorodnych prac. Jej klientami są przede wszystkim duże zakłady przemysłowe, wydawnictwa książkowe, ośrodki akademickie i naukowe oraz agencje reklamowe, a także drukarnie offsetowe  z Polski i z zagranicy.


Od początku swojej działalności – obok maszyn drukujących – Piktor inwestował w introligatornię. Wiele maszyn z tego obszaru dostarczyła tu firma Avargraf.


Inwestycja w nową falcerkę niemieckiej firmy GUK to dowód dobrych wzajemnych relacji obu firm.
Zainstalowana w drukarni Piktor falcerka GUK posiada samonakładacz z wysokiego stosu FL3, agregat falcujący K 54/8 KTL z kompletem osłon dĽwiękochłonnychoraz wykładanie strumieniowe na kółkach - S 520 wraz ze sterownikiem M4.


Model urządzenia został skonstruowany z myślą o ergonomicznym połączeniu (w jednej obudowie) złamu równoległego i krzyżowego. Charakteryzuje się on szybkim i łatwym narządzaniem, jak również innowacyjnym sterowaniem, odbywającym się za pośrednictwem aktywnego, barwnego monitora ciekłokrystalicznego tzw. touch screeen. Wyświetlanie parametrów pracy maszyny tj. szybkości, odstępu pomiędzy pobieranymi arkuszami, długości odcinka ssania przez bębenek, a także podpowiedzi dla obsługi czy meldunki błędów, znacznie ułatwia obsługę urządzenia.


Agregat falcujący K 54/8 KTL został wyposażony w 8 kieszeni złamujących ze zintegrowanymi zaślepkami, dodatkową kieszeń złamującą po pierwszym złamie krzyżowym (również ze zintegrowaną zaślepką) oraz dwa sterowane elektronicznie noże złamujące (drugi z nich znajduje się po lewej stronie).
Ponadto maszyna posiada: wyposażenie do perforowania, bigowania i cięcia po kieszeniach złamujących i po drugim nożu, perforację w wałkach złamów krzyżowych oraz komplet urządzeń bigujących i perforujących, wchodzący w zakres wyposażenia standardowego.