Falcerka GUK dostarczona przez Avargraf wzbogaciła park maszynowy drukarni Greg (10.02.2016)

Falcerki niemieckiej firmy GUK Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co.KG to od wielu lat stała i ciesząca się niesłabnącą popularnością pozycja w ofercie firmy Avargraf, będącej przedstawicielem tego producenta na polskim rynku. W ostatnim czasie do grona ich użytkowników dołączył Zakład Poligraficzny Greg z Gliwic. Zakupił on model GUK K 74-4 KLL, wyposażony w automatyczne ustawianie kaset.


Zakład poligraficzny Greg został utworzony w roku 1993. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu na polskim rynku poligraficznym drukarnia może obecnie realizować kompleksowe zadania produkcyjne na nowoczesnym i nieustannie modernizowanym parku maszynowym. Na jej koncie są różnego rodzaju świadectwa i certyfikaty jakościowe, a także nagrody, co jest dowodem wysokiej jakości oferowanych tu usług. Firma na stałe współpracuje z polskimi instytucjami finansowymi, funkcjonującymi na terenie Unii Europejskiej, a także agencjami reklamowymi, licznymi przedsiębiorstwami przemysłowymi oraz klientami, dla których realizowane są m.in. zamówienia z klauzulą „tajne” lub „poufne”. Greg realizuje zamówienia z zakresu szeroko pojętego akcydensu, a także opakowania i etykiety, czasopisma, książki, kalendarze, plakaty i szereg innych. Aby móc sprawnie realizować tak szeroką produkcję, zakład nieustannie się rozwija i inwestuje w swój park maszynowy, także w introligatornię. Do ostatnich zakupów do tego właśnie działu należy falcerka GUK. 


Model falcerki GUK K 74-4 KLL, na  który zdecydowała się drukarnia Greg,  składa się z samonakładacza paletowego P4 (74) – z wysokim stosem (do 120 cm), agregatu falcującego K 74/4 KLL ze sterownikiem cyfrowym M4 oraz agregatu nożowego ZK 500. Urządzenie posiada również kasetę do łamu okienkowego oraz wykładanie strumieniowe.

Falcerka wyposażona została w automatyczne ustawianie kaset - funkcję stanowiącą nowoczesne rozwiązanie, dedykowane klientom ceniącym łatwość i szybkość nastawiania maszyny. Narządzana automatycznie z poziomu ciekłokrystalicznego monitora typu „touch screen” falcerka, wyposażona jest w pamięć zawierającą 99 programów z danymi, dotyczącymi parametrów poszczególnych zamówień. W znacznym stopniu ułatwia to obsługę urządzenia, zwłaszcza w przypadku dużej powtarzalności prac.


Obsługa falcerki została dodatkowo udogodniona dzięki zastosowaniu dodatkowych pulpitów sterujących M4 umieszczonych na każdym z agregatów. Umożliwiają one uproszczone sterowanie maszyną z dowolnego miejsca w jej obrębie.

Agregat falcujący K 74/4 KLL wyposażony jest w cztery kieszenie falcujące ze zintegrowanymi zaślepkami oraz dwa noże falcujące,  przy czym drugi z nich znajduje się po lewej stronie. Trzeci nóż  dostawiany jest z lewej strony jako oddzielny agregat falcujący - model ZK 500. W zakres wyposażenia standardowego maszyny wchodzi komplet urządzeń bigujących i perforujących, a noże są tu sterowane elektronicznie.
Warto wspomnieć, że nóż falcujący agregatu nożowego ZK 500 może wykonywać ruch zarówno od góry jak i od dołu, a wykładanie strumieniowe posiada możliwość dostosowania do wyprowadzania sfalcowanych arkuszy z maszyny, z różnych miejsc.
Połączenie cech agregatu K 74/4 KLL oraz kasety okienkowej daje bardzo szeroki zakres falcowania. Innowacyjność pulpitu sterującego w połączeniu z automatycznie ustawianymi kasetami pozwala na maksymalne skrócenie czasu wykonywania prac.

W naszej ofercie w zakresie falcerek GUK mamy do zaoferowania klientom wiele modeli, z których każdy dopasowujemy do konkretnych potrzeb danej drukarni. Stąd tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami od wielu lat na naszym rodzimym rynku poligraficznym. Tak było również w przypadku drukarni Greg – oferta, jaką tu zaproponowaliśmy była dopasowana do oczekiwań tego zakładu poligraficznego. Zależy nam, aby być nie tylko dostawcą urządzeń dla naszych klientów, ale również ich doradcą na każdym etapie rozwoju. Zawsze jesteśmy gotowi dzielić się z klientami naszym wieloletnim doświadczeniem”mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.