Krajarka Perfecta dostarczona przez Avargraf do drukarni Centropap (19.01.2016)

Użytkownicy krajarek firmy Perfecta - niemieckiego producenta innowacyjnych urządzeń do cięcia - zwracają uwagę na ich bogate możliwości ; przede wszystkim wysoką jakość i wydajność cięcia oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.

W grudniu ub.r. do tego grona dołączyła drukarnia Centropap z Łodzi, która zakupiła ekonomiczną, jednonożową krajarkę Perfecta 115 SE. Urządzenie dostarczyła firma Avargraf  - dystrybutor maszyn i materiałów dla branży poligraficznej.

Zakup krajarki Perfecta jest pierwszym zrealizowanym przez Centropap w firmie Avargraf. Właściciel drukarni - Wojciech Niedźwiedzki - ocenia go pozytywnie, zwracając uwagę zarówno na samo urządzenie, jak również na jego dostawcę.

Dotrzymywanie terminu zleceń jest naszym priorytetem mówi - dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na przestoje związane z usterkami, jakie zdarzały się we wcześniej użytkowanej przez nas krajarce. Stąd decyzja o zakupie nowego rozwiązania w zakresie cięcia. Zależało nam, aby było to urządzenie nowoczesne i bezawaryjne, a takim jest właśnie model firmy Perfecta, na który ostatecznie się zdecydowaliśmy. To urządzenie dopracowane, które daje nam poczucie bezpieczeństwa i komfort ciągłej produkcji, którą możemy realizować bez niepotrzebnych przestojów”.


Drukarnia Centropap powstała w 1990 roku, od początku stawiając na solidność, wysoką jakość i terminowość. Od tego czasu nieustannie rozwija i modernizuje swój park maszynowy. Obecnie oferuje pełną obsługę w zakresie druku offsetowego, do formatu A0 włącznie. Jakiś czas temu - aby sprostać oczekiwaniom swoich stałych klientów i przyciągnąć nowych – firma zdecydowała się również na inwestycje w druk cyfrowy, co umożliwiło jej realizację zleceń niskonakładowych w korzystnych – jak podkreśla właściciel - cenach. W 2005 roku poszerzyła jeszcze bardziej ofertę swoich usług – tym razem o druk wielkoformatowy, zyskując nowe możliwości w zakresie obsługi rynku reklamowego.


Firma nieustannie inwestuje również w swoją introligatornię. Ostatni zakup - model Perfecta 115 SE – jest wersją specjalną krajarki Perfecta 115 TS, o długości cięcia 115 cm. Oferuje ona, co podkreśla właściciel drukarni Centropap, bardzo korzystną relację możliwości i konfiguracji do ceny maszyny. Jest ona wyposażona w nowoczesne sterowanie z barwnym monitorem ciekłokrystalicznym typu „touch screen” o przekątnej 15 cali w połączeniu z dodatkową, zewnętrzną płaską klawiaturą foliową. Posiada innowacyjne wyposażenie do wymiany noża z dwupunktowym uchwytem, zaś powierzchnie stołów chronione są tu przed korozją dzięki zastosowaniu blachy nierdzewnej. Urządzenie posiada też powiększone stoły boczne w formacie 620 x 820 mm (prawy i lewy), wraz z kątami przekazującymi, a także dwa noże ze stali szybkotnącej HSS i 20 szpalt. Przygotowanie do pracy odbywa się tu z zastosowaniem oprogramowania Cuttronic, które umożliwia pracę z systemem CIP3 i plikami JDF.

Cieszy nas fakt, że wśród klientów, którzy sięgają po maszyny Perfecta, będące od wielu lat w naszej ofercie, są nie tylko klienci, którzy poznali już ich zalety współpracując z nami od lat, ale również zupełnie nowi, z którymi dopiero zaczynamy współpracę. Nasza oferta jest tak bogata i wszechstronna, że z pewnością znajdą oni w niej szereg innych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na ich produkcję i rozwój” – podsumowuje Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.