Falcerka GUK z oferty Avargraf w drukarni MJP z Poznania

Warszawa, 07.09.2015


Falcerki GUK, dostarczane przez firmę Avargraf, cieszą się od lat niesłabnącą popularnością na polskim rynku, głównie ze względu na szerokie możliwości, jakie oferują. Przykładem instalacji z ostatniego czasu jest wdrożenie modelu GUK FA 45/6-4 FL 2-45 w drukarni MJP z Poznania. Urządzenie – pierwsze tego producenta i zarazem pierwsze dostarczone tu przez Avargraf - umożliwiło firmie poprawę jakości i wydajności realizowanej z dużą precyzją produkcji, zwłaszcza ulotek dla przemysłu farmaceutycznego.

Drukarnia MJP (www.mjp.eu), od 18 lat będąca na rynku poligraficznym i nieustannie podążająca za potrzebami rynku i klientów, specjalizuje się obecnie w wielokolorowym druku offsetowym, obsługując zleceniodawców z rynku polskiego oraz z zagranicy. Posiada park maszynowy, umożliwiający druk arkuszowy do formatu B1 na różnych papierach (w tym również niskogramaturowych). Drukowane są tu m.in. opakowania kartonowe, etykiety, naklejki, instrukcje, foldery, gazetki, ulotki i wiele innych produktów z zakresu szeroko pojętego akcydensu. Na życzenie klienta mogą być one spersonalizowane. Drukarnia MJP oferuje również doradztwo, profesjonalną pomoc i wsparcie merytoryczne na każdym etapie współpracy ze swoimi klientami podchodząc indywidualnie do każdego projektu. Doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt, w który inwestuje zakład sprawiają, że podejmuje się ona nawet najtrudniejszych zleceń. Każda inwestycja jest tu przemyślana i zaplanowana tak, by wpływać na moce produkcyjne drukarni i zapewniać jej rozwój. Do takich należał również zakup falcerki GUK – model FA 45/6-4 FL 2-45. To czwarta falcerka w tym zakładzie, ale pierwsza tego producenta dostarczona przez Avargraf.


Zakup kolejnego urządzenia do falcowania był odpowiedzią na oczekiwania rynku i naszych klientówmówi Mateusz Poterski, właściciel drukarni. Poszukiwaliśmy falcerki, która obsługiwałaby małe ulotki farmaceutyczne. Nasz wybór padł na urządzenie firmy GUK, której dystrybutorem jest Avargraf. Zdecydowaliśmy tak przede wszystkim za względu na fakt, że urządzenie dobrze radzi sobie z tego rodzaju produkcją, a dodatkowo jest tańsze niż rozwiązania innych producentów. I choć korzystamy z niego niespełna dwa miesiące, to jednak już dziś widzimy korzyści z tego zakupu”.


Mateusz Poterski podkreśla, że zakup znacząco wpłynął na poprawę produkcji pod względem jej jakości oraz czasu realizacji. Drukarnia MJP stale udoskonala ten proces tak, by dostarczać klientom najlepsze jakościowo produkty, ale także by móc wykonywać zlecenia jak najszybciej.

Falcerka GUK umożliwia nam realizację tych założeń, a co za tym idzie – pozwala na dalszy rozwój – mówi. - Dzięki temu urządzeniu możemy teraz wykonywać jeszcze bardziej skomplikowane łamy oraz inne niż dotychczas formaty, co poszerzyło naszą ofertę i – jak mamy nadzieję – zadowoli obecnych i przyciągnie nowych klientów”.