Krajarka Perfecta dostarczona przez Avargraf w drukarni Hera (1.10.2015)

Warszawa, 18.09.2015


Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej odnotowuje coraz większe zainteresowanie krajarkami Perfecta (niemieckiego producenta maszyn introligatorskich). Cieszą się one coraz większą popularnością z racji bogatych możliwości oferowanych użytkownikom – przede wszystkim wysokiej jakości i wydajności cięcia. W ostatnim czasie do grona ich użytkowników dołączyła Drukarnia Hera z podwarszawskich Marek, która zdecydowała się na zakup krajarki jednonożowej Perfecta 115 SE.

Drukarnia Hera powstała na początku lat osiemdziesiątych. To rodzinna firma, której pracownicy posiadają duże doświadczenie zdobyte podczas pracy w innych dużych zakładach poligraficznych w Polsce oraz za granicą. Obecnie firma obsługuje małych i średnich klientów przede wszystkim z kraju, ale zdarzają jej się także zlecenia z zagranicy. Drukarnia stale modernizuje swój park maszynowy (obejmujący zarówno urządzenia offsetowe jak i cyfrowe), co pozwala jej na realizację dużych projektów angażujących wiele procesów produkcyjnych. Nieustannie inwestuje również w introligatornię, od wielu lat opierając współpracę w tym zakresie z firmą Avargraf. W ostatnim czasie drukarnia Hera zdecydowała się na zakup nowej krajarki Perfecta 115 SE. To drugie już urządzenie tego producenta i jedno z wielu dostarczonych do tego zakładu przez Avargraf. Tym razem inwestycja wiązała się z nową usługą, na jaką postawił w ostatnim czasie ten zakłada poligraficzny – oprawę spiralną.


Ponieważ od wielu lat znamy firmę Avargraf mówi Marcin Podolak, właściciel drukarni - współpracujemy z nią i posiadamy urządzenie firmy Perfecta, z którego jesteśmy zadowoleni, w naturalny sposób po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wybór maszyny tego producenta. Niemałe znaczenie miały dla nas również dostępność krajarki – Avargraf dostarczył ją nam niemal w ciągu trzech dni, a także stosunek ceny urządzenia do jego jakości i możliwości. Śmiało też możemy powiedzieć, że zakup tej maszyny wpłynął na rozwój naszej nowej usługi, którą od niedawna oferujemy klientom. Zakup krajarki Perfecta 115 SE pozwolił na znaczne przyspieszenie pracy introligatorni. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji, a naszego partnera – firmę Avargraf – oceniamy bardzo dobrze”.


 „Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie krajarkami Perfecta mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.Stanowią one doskonałą alternatywę dla poprawy pracy w introligatorni i zwiększają jej produktywność, a także gwarantują szybszą realizację zleceń, a to elementy budujące przewagę konkurencyjną. Zainteresowanie tymi urządzeniami wynika również z faktu, że są one - jak twierdzą sami użytkownicy - proste w obsłudze, posiadają dobrą relację ceny do jakości, zapewniają bardzo dużą stabilność i dokładność cięcia, dużą szybkość i komfort pracy oraz wysoką wydajność.  Potwierdzają to również instalacje maszyn używanych tego typu, jakie odnotowujemy także w tych drukarniach, które dbają o wysoką jakość i wydajność swojej produkcji, a nie mogąc sobie pozwolić na sprzęt nowy, decydują się na maszyny z drugiej ręki i również bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Avargraf dostarcza bowiem sprzęt wysokiej klasy, który pomaga firmom realizować zlecenia szybciej i z jeszcze wyższą jakością”.