Kujawskie Zakłady Poligraficzne Druk-Pak S.A. po raz kolejny z Avargrafem (15.06.2009)

Warszawa, 15.06.2009


Specjalistyczna złamywarka kieszeniowa do ulotek farmaceutycznych - FA 43/8 FL2-43 Variable firmy GUK - została zainstalowana w Kujawskich Zakładach Poligraficznych Druk-Pak SA z Aleksandrowa Kujawskiego. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf. To już druga złamywarka do tego typu ulotek dostarczona przez Avargraf  do drukarni Druk-Pak SA.


Zainstalowana złamywarka wzbogaciła istniejący w zakładzie park maszynowy, wpływając tym samym na przyspieszenie odbywającego się tu procesu produkcji. Zakup tego urządzenia potroił, wraz z dodatkowo wprowadzonymi fabrycznymi modyfikacjami, naszą produkcję – mówi Piotr Orliński, technolog produkcji w firmie Druk–Pak SA. - Obecnie możemy wykonywać niemal 150% przyrost produkcji względem stanu poprzedniego. Zalety urządzenia odczuli również nasi klienci. Obserwujemy to po wzrastającej liczbie zleceń. Jeśli taki trend się utrzyma będziemy musieli pomyśleć o trzeciej tego rodzaju maszynie.
Na wybór i zakup urządzenia wpłynął fakt, że wcześniej już Druk-Pak SA przekonał się o jego wielu zaletach. Znamy sprzęt firmy GUK doskonale, mamy wyszkoloną kadrę operatorów, co pozwoliło nam przejść od razu do produkcji bez okresów adaptacyjnych. Drugi czynnik to samo urządzenie, które jest dedykowane do tego typu prac, jakie wykonujemy – mówi Piotr Orliński.

Druk-Pak SA jest jednym z największych producentów opakowań z tektury litej w Polsce. Historia firmy sięga początku lat 70. XX wieku, kiedy to powstało państwowe przedsiębiorstwo produkujące opakowania dla wszystkich polskich firm farmaceutycznych "Polfa".  Od wielu lat Druk-Pak SA koncentruje się na produkcji opakowań dla sektorów, w których szczególnie ważne jest spełnianie rygorystycznych norm jakościowych – farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego, kosmetycznego i technicznego. Jako jedna z pierwszych firm z branży poligraficznej w Polsce, drukarnia uzyskała certyfikat ISO 15378, który łączy wymagania systemu zarządzania jakością ISO 9000 z wymaganiami Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP). Aktualnie firma pracuje nad wdrożeniem normy PN-EN ISO 14001:2005.
Druk-Pak SA koncentruje się obecnie na produkcji opakowań kartonowych wykonywanych z tektury litej o gramaturze do 600 g/m2, ulotek informacyjnych do leków, kosmetyków, produktów technicznych itp. oraz etykiet. Firma zatrudnia 250 osób, z czego zdecydowana większość zatrudniona jest bezpośrednio w działach produkcyjnych bądĽ obsługujących produkcję. Obsługuje przede wszystkim rynek krajowy, choć również w nieznacznym stopniu produkuje na eksport (około 7% produkcji). W 2008 roku sprzedała klientom 456,5 miliona kartoników, w tym ponad 163 miliony z tłoczonym pismem Braille’a. W zakresie ulotek firma zanotowała 158 milionów sztuk ulotek wyprodukowanych, w tym ponad 58 milionów falcowanych.
 
Podstawą sukcesu Kujawskich Zakładów Graficznych Druk-Pak SA jest sprawne zarządzanie oraz nieustające inwestycje w najnowocześniejsze urządzenia i technologie. W wyniku tego firma dostarcza swoim klientom produkty wysokiej jakości, dbając przy tym w sposób istotny o ochronę środowiska naturalnego.
Wszystko to sprawia, że zajmuje znaczącą pozycję w branży poligraficznej.
Druk-Pak posiada pięć pełnych linii produkcyjnych do wytwarzania opakowań i dwie do produkcji ulotek. Bazujemy na maszynach sprawdzonych producentów, a inwestycje są dokonywane praktycznie non stop – mówi Tomasz Wojciechowski, specjalista ds. marketingu i sprzedaży - Ponadto rozwijamy zakres obsługi produkcji oraz pre-press, np. jako jedna z niewielu firm w Polsce posiadamy specjalistyczny program komputerowy do porównywania plików co daje klientom gwarancję bezpieczeństwa weryfikacji zadruku. 

Ostatnia inwestycja – w złamywarkę kieszeniową do ulotek farmaceutycznych - FA 43/8 FL2-43 Variable firmy GUK – również wpisała się w tę prowadzoną już od wielu lat politykę mającą na celu usprawnienie produkcji i zapewnienie jej wysokiej jakości.
W związku z wymogami nałożonymi przez dyrektywy unijne na producentów z branży farmaceutycznej znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na ulotki przylekowe. Znacznie powiększony zakres koniecznych informacji podawanych na ulotkach spowodował wzrost ich powierzchni a zatem i konieczność ich odpowiedniego złamywania. Wprawdzie do zakupu nowej złamywarki przygotowywaliśmy się już od jakiegoś czasu, ale wymogi rynku spowodowały przyspieszenie realizacji tej inwestycji – mówi Tomasz Wojciechowski.
Specjalistyczna złamywarka kieszeniowa do ulotek farmaceutycznych - FA 43/8 FL2-43 VARIABLE firmy GUK - obsługuje formaty do 43 x 85 cm. Wyposażona jest w samonakładacz z wysokiego stosu FL2-43, licznik wielofunkcyjny programujący pracę maszyny, czujnik kontrolujący zadruk arkusza od góry i od dołu z możliwością zatrzymania maszyny, agregat falcujący FA 43/8, kieszeniowy – do łamania równoległego. Posiada osiem kieszeni falcujących, komplet osłon dĽwiękochłonnych oraz wykładanie pionowe i strumieniowe sfalcowanych użytków.
Możemy śmiało powiedzieć, że inwestycje w te właśnie urządzenia były strzałem w dziesiątkę – podsumowuje Tomasz Wojciechowski.