Partnerzy firmy Avargraf na targach Graph Expo 2014 (15.10.2014)

Warszawa,  15.10.2014


Podczas odbywających się niedawno targów Graph Expo 2014 w Chicago swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne zaprezentowali europejscy producenci, których przedstawicielem od wielu lat na rynku polskim jest firma Avargraf. Impreza była również okazją do zapoznania się z trendami, jakie dominują obecnie w branży.

Tegoroczne Targi Graph Expo przyciągnęły uwagę szerokiego spektrum zainteresowanych. Uznawane za jedne z najbardziej innowacyjnych i kompleksowych wystaw branżowych, prezentowały najnowsze osiągnięcia technologii cyfrowej, offsetowej, fleksograficznej, wklęsłodruku oraz technologii hybrydowych. Skierowane do producentów opakowań, wydawnictw a także drukarń dla branży przemysłowej, przedstawicieli działów marketingu i fachowców z dziedziny obróbki zdjęć, zgromadziły wystawców i zwiedzających z całego świata.


Wśród tych pierwszych były również firmy, których reprezentantem w naszym kraju jest Avargraf. Na stoisku belgijskiej firmy C.P Bourg  zobaczyć można było nowość - tandemowy podajnik arkuszy BSF. Zaprezentowano tu również oklejarkę BB3202 PUR-C w linii z przemysłową drukarką Xerox IGEN 150 do kolorowego druku cyfrowego, podajnik arkuszy BSF z linią do broszur
(kierunek podawania z prawej do lewej)  - Bourg Express Booklet Maker dla HP Indygo 7000 oraz Bourg Book Loader (BBL) - unowocześnione akcesorium do oklejarki BB3002, którego zastosowanie w znacznym stopniu zwiększa wydajność produkcji.


Z kolei firma G&K–Vijuk -  specjalizująca się w dostosowywaniu systemów do falcowania miniaturowych ulotek - zaprezentowała na swoim stoisku szereg innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w poligrafii, przemyśle farmaceutycznym oraz produkcji małych produktów.
Wśród nich był m. in. opatentowany system insertów/outsertów, a także falcerki do falcowania miniaturowych ulotek, wyposażone w kieszenie (których liczba sięgać może aż 18). Inne produkty prezentowane podczas wystawy to m.in.: falcerki i podajniki do sfalcowanych ulotek w pełni zintegrowane z liniami pakującymi; falcerki standardowe dla przemysłu poligraficznego oraz urządzenia do bigowania, perforacji i cięcia wzdłużnego papieru.


Zwiedzający mogli zapoznać się też z propozycją wielu typów samonakładaczy, jak również urządzeń peryferyjnych oraz akcesoriów do różnorodnych zastosowań. Były wśród nich m. in. czytniki kodów kreskowych i kodów 2D, agregaty do łamania nożowego, do klejenia, odwracania, sztancowania w linii, wykonywania tzw. bookletów i wiele innych propozycji.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także m. in: stacja kontroli jakości CM - która służy do kontroli wymaganej precyzji falcowania i zgodności sfalcowanego produktu z jego specyfikacją oraz system do wykonywania outsertów MV-11 - falcujący ulotki o 20% cieńsze i z ilością paneli (stron) większą o 56 % w stosunku do wcześniejszych modeli tego producenta.