PräziTrim - nowe, automatyczne urządzenie do wycinania kartoników okładkowych i grzbietowych (11.06.2012)

Nowością, którą zaprezentowała firma Schmedt na swoim stoisku podczas targów DRUPA 2012 było nowe, automatyczne urządzenie do wycinania kartoników okładkowych i grzbietowych PräziTrim.

 

Urządzenie prezentowane było w linii Cover-1, zaprojekowanej z myślą o produkcji okładek on demand, z wykorzystaniem systemu bar-code umożliwiającego jej automatyczne ustawienie.


W skład linii Cover-1, stanowiącej w pełni zintegrowany system, wchodzą: PräziTrim, PräziCoat -urządzenie do nanoszenia kleju oraz PräziCase Pro  - sprawdzona, półautomatyczna maszyna do montażu okładek twardych.

Całość procesu sterowana jest przez „PowerTower” – system z kodem kreskowym. Po zeskanowaniu odpowiedniego kodu, PräziTrim automatycznie wycina kartoniki w odpowiednim rozmiarze, a PräziCase Pro przestawia się na zaprogramowany format. Zadaniem operatora jest naniesienie kleju na okładkę i ułożenie na niej kartoników. Następnie maszyna PräziCase Pro automatycznie obcina rogi oklejki, zawija je i dociska.


Po zakończeniu jednej pracy przestawienie maszyn na nowy format trwa zaledwie kilka sekund i odbywa się automatycznie po zeskanowaniu nowego kodu kreskowego.

OBEJRZYJ FILM:

http://www.youtube.com/watch?v=ORPY00WA-SI&feature=youtu.be