Urządzenia Lamina System w firmie Avargraf: jak ulepszyć produkcję pudełek ze składanym dnem oraz dużych pudeł (30.08.2012)

Warszawa, 30.08.2012


Dla wszystkich zainteresowanych produkcją pudełek ze składanym dnem oraz dużych pudeł, którzy myślą o ulepszeniu tego rodzaju produkcji, firma Avargraf – od wielu lat dostarczająca na rynek polski maszyny i materiały poligraficzne – przygotowała ciekawą propozycję. Maszyny Lamina System - renomowanego, szwedzkiego producenta automatów i półautomatów do kaszerowania, linii do klejenia pudeł tekturowych, także wielkogabarytowych, półautomatów do klejenia opakowań
do gier, toreb, podklejania podpórek standów, naklejania taśmy,
kompaktowych klejarek do produkcji pudełek z dnem składanym - które prezentowane były podczas tegorocznych targów Drupa - są dostępne w ofercie Avargrafu, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na ten temat.


Pierwszym z proponowanych przez Avargraf urządzeń Lamina System, które swój debiut miały podczas targów Drupa 2012, jest nowa automatyczna składarko–sklejarka Crash Lock Gluer. Klienci, odwiedzający stoisko jej szwedzkiego producenta w Dűsseldorfie, poza wydajnością urządzenia doceniali przede wszystkim jego kompaktowość.
Crash Lock Gluer służy do produkcji pudełek ze składanym dnem. Jest wyposażona w pneumatyczny nakładak typu non-stop, prowadnice i pasy do przemieszczania standardowych pudełek ze składanym dnem, klejonych jedno- lub trzypunktowo. Dzięki kompaktowej budowie czas ustawiania nowej pracy jest krótki. Urządzenie może kleić niewielkie partie materiałów z zachowaniem wysokiej jakości wykonania.  Warto podkreślić, że maszyna może sklejać pudła różnej konstrukcji. Arkusze podawane są tu przez dwa pasy pneumatyczne, obsługiwane przez wentylator wyciągowy o dużej wydajności i pozwalający na transportowanie różnych materiałów.
Klejenie może odbywać się za pomocą kleju na gorąco lub na zimno. Przy klejeniu na zimno niezbędna jest stacja dociskowa. Programowanie wzorów klejenia jest łatwe i odbywa się na ekranie dotykowym z zastosowaniem unikalnej funkcji optymalizacji.
Wszystkie moduły urządzenia stoją na podłodze i dają się swobodnie przesuwać, co zapewnia operatorowi pełny do niego dostęp, umożliwiając łatwą i szybką regulację.

Kolejną propozycją firmy Avargraf, przeznaczoną z kolei dla producentów dużych pudeł oraz wszystkich, którzy myślą o tego rodzaju produkcji, są modele Glueline -2000, 3000, 4000 - automatyczne klejarki o budowie modułowej, służące do klejenia prostoliniowo krawędzi ścian bocznych dużych pudeł.
Maszyny wykorzystują zarówno klej na gorąco jak i klej zimny, a program klejenia
może być zapisany w pamięci ich systemu i zastosowany w odpowiednim czasie do powtarzających się zleceń (można tu zapisać nawet kilka różnych programów klejenia). Wpływa to korzystnie zarówno na wydajność maszyn jak i obsługujących ich osób. Urządzenia kleją automatycznie i z wysoką precyzją pudełka jedno- dwuczęściowe itd.
Linie Glueline mogą być zbudowane z różnych modułów, w zależności od potrzeb użytkownika. Systemy te umożliwiają operatorowi pełny dostęp do maszyny, jej szybkie i łatwe ustawienie.
Arkusze w każdym urządzeniu podawane są przez cztery pasy transportujące, na zasadzie zasysania przez wentylator wyciągowy o wysokiej wydajności, przystosowany do dużej gamy różnych materiałów. Podajnik może być przystosowany  do podawania produktów złożonych z dwóch części lub pudełek jednoczęściowych.
Automaty Glueline mogą być wyposażone w urządzenie do klejenia na gorąco, na zimno lub jako kombinacja obu tych technik. Programowanie ich pracy odbywa się na ekranie dotykowym, co umożliwia zapisywanie konkretnych programów do ponownego ich wykorzystania.

System pasowania jest tu elastyczny i dostosowany do różnych wymiarów klap pudełek – realizowany za pomocą kombinacji instalacji mechanicznych popychaczy i fotokomórek. System składania klap umożliwia przystosowanie maszyn do klejenia pudełek o różnej konstrukcji.
Automaty Glueline do klejenia prostoliniowego zbudowane są na sztywnej ramie
wykonanej z wyciskanych anodyzowanych profili aluminiowych. Długość linii kleju i jego dokładne usytuowanie ustawiane jest wstępnie na ekranie dotykowym
sterownika z pamięcią programowalną (PLC). System rolek dociskowych zastosowany w urządzeniach zapewnia perfekcyjne sklejenie i przemieszcza sklejone materiały
do sztaplarki, którą - w nieskomplikowany sposób - ustawia się na żądany wymiar.
Maszyny wyposażone są w regulowane i wymienne prowadnice boczne, które umożliwiają sklejanie pudełek, także składających się z dwóch części.
Klejarki Lamina dostarczane są jako maszyny gotowe do podłączenia do instalacji
elektrycznej i pneumatycznej.