Wdrożenia firmy Avargraf systemów CtP Kodak w polskich drukarniach (23.04.2014)

Warszawa, 23.04.2014


Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej -odnotowuje w ostatnim czasie stale wzrastającą ilość instalacji systemów CtP firmy Kodak, której jest dystrybutorem na rynku polskim. Z racji bogatych możliwości, jakie oferują użytkownikom oraz wysokiej jakości - cieszą się one coraz większą popularnością.

„Zakup systemu CtP to doskonała alternatywa dla firm stawiających na rozwój i niezależność – mówi Sławomir Kugaudo – Prezes firmy Avargraf. - Zainteresowanie rozwiązaniami firmy Kodak, które mamy w portfolio, stale rośnie ponieważ rozwiązania tego producenta są znane i cenione na rynku. Wystarczy wspomnieć chociażby przeprowadzone przez nas instalacje systemów CtP oraz innych rozwiązań tego producenta, jakie miały miejsce w tym roku w kilku polskich drukarniach. Dotyczą one przede wszystkim sprzętu nowego, ale także używanego, bo taki również oferujemy naszym klientom”.

Na uwagę zasługuje fakt, że firma Kodak zaprzestała stosowania technologii LDA, w której wykorzystywano laser naświetlający plamkę okrągłą.
Na wysoką jakość naświetlania wpływa obecnie, między innymi fakt, że Kodak jako jedyny na świecie oferuje laser naświetlający plamkę prostokątną (głowica termiczna TH5) oraz plamkę kwadratową (głowica Quantum, technologie Squar Spot).
Zastosowanie do ekspozycji płyt prostokątnej plamki laserowej umożliwia wytwarzanie elementów rastrowych o bardzo „ostrej” linii brzegowej i do minimum ogranicza częstotliwość wykonywania operacji kalibracyjnych urządzeń. W efekcie gwarantuje to bardzo wysoką powtarzalność i stabilność wyników uzyskiwanych zarówno w tym samym urządzeniu jak i na różnych egzemplarzach urządzeń.

W tym roku do grona użytkowników rozwiązań Kodak - za pośrednictwem firmy Avargraf - dołączyło kilka zakładów poligraficznych. Wśród nich jest drukarnia Graf z Pruszkowa, gdzie po ubiegłorocznej instalacji naświetlarki Kodak Trendsetter 400, zainstalowano system do wydruków próbnych - drukarkę Epson Stylus z oprogramowaniem Kodak Matchprint Inkjet Proofing (z certyfikatem Fogra).
Kolejne wdrożenie firmy Avargraf to instalacja półformatowej naświetlarki CtP Kodak Achieve T 400 S z oprogramowaniem Kodak Prinergy i programem do impozycji Kodak Preps w drukarni Duet z Kielc. Z kolei drukarnia Logos z Kobyłki zainstalowała używaną naświetlarkę CtP (z 2010 roku) - Kodak Trendsetter 400 IV w formacie B2, z oprogramowaniem Kodak Prinergy i programem do impozycji Kodak Preps oraz PrintLink.

Kolejne instalacje są już zakontraktowane, a ich wdrożenia są w realizacji.

Taka wzrastająca w ostatnim czasie ilość instalacji systemów Kodak nie jest dziełem przypadku. Decydując się na systemy firmy Kodak drukarnia zyskuje doskonałą jakość, jaką gwarantują rozwiązania tego producenta, stabilność produkcji, większą wydajność, a także profesjonalny serwis, jaki oferuje ten dostawca, również za naszym pośrednictwem. Dlatego cieszy rosnące zainteresowanie naszą ofertą w tym zakresie, bo stanowi ona doskonałe uzupełnienie naszego portfolio maszyn i urządzeń, a także materiałów dla branży poligraficznej. Posiadanie własnego systemu CtP jest obecnie priorytetem dla niemal każdego zakładu poligraficznego. Głównie ze względu na czas i bezpieczeństwo, jakie może dzięki temu rozwiązaniu zyskać.” – mówi mówi Sławomir Kugaudo – Prezes firmy Avargraf.