ŚWIAT POLIGRAFII 08/2009 - Avargraf dostarcza nową złamywarkę i oklejarkę firmie Mikopol

06.08.2009

Złamywarka GUK - model K 54/6 KTL FL2-54 oraz oklejarka - Bookline 1800 wzbogaciły w ostatnim czasie park maszynowy drukarni Mikopol z Radzionkowa. Obie maszyny dostarczyła firma Avargraf, przy czym oklejarka to pierwsza maszyna tego typu w Polsce zainstalowana przez tego dostawcę maszyn i urządzeń poligraficznych.

Drukarnia Mikopol to przedsiębiorstwo, które wykorzystując między innymi szanse, jakie otworzyło wejście Polski do Unii Europejskiej oraz możliwości korzystania z dotacji unijnych, sukcesywnie się rozwija. To zakład, gdzie zleceniodawca może zlecić niemal każdą pracę poligraficzną - od szeroko pojętego akcydensu, poprzez opakowania i etykiety na książkach skończywszy, bo jeśli czegokolwiek drukarnia nie może wykonać u siebie, to podzleca to innym firmom. Do niedawna tak było również ze zleceniami na produkty wymagające oprawy klejonej. Podzlecaliśmy tego rodzaju prace innym zakładom - mówi Dariusz Mikolasek, właściciel Mikopolu. - Jednak taki system sprawiał, że byliśmy od nich uzależnieni, nie mogliśmy sami do końca decydować o terminie wykonania zlecenia i niejednokrotnie był on przez to dłuższy. Dlatego od jakiegoś już czasu myśleliśmy o inwestycji w złamywarkę i oklejarkę, które pozwoliłyby nam wyeliminować ten problem. Pomogły nam w tym fundusze unijne i przyznana nam na ten cel dotacja, dzięki czemu zainwestowaliśmy w urządzenia zupełnie nowe i wysokiej jakości.

Przedsięwzięcie to nie tylko usprawniło pracę w drukarni, ale również poszerzyło jej możliwości. Możemy teraz śmiało realizować zlecenia, które wcześniej podzlecaliśmy innym firmom lub odmawialiśmy ich wykonania. Aktualny park maszynowy, wzbogacony o wymienione nowe maszyny, znacznie poszerzył naszą ofertę, co spowodowało, że pozyskujemy nowych klientów - mówi Dariusz Mikolasek.