Dni Otwarte Perfecta 2017 – zaawansowane technologicznie nowe linie produktówPodczas Dni Otwartych, jakie odbywać się będą w dniach od 25 do 27 kwietnia br. w Bautzen w Niemczech, firma Perfecta zaprezentuje dwie linie zaawansowanych technologicznie produktów – ECO Line i Premium Line.  Goście odwiedzający tę imprezę będą mogli nie tylko obejrzeć te rozwiązania w pracy „na żywo”, ale też porozmawiać i zadać pytania specjalistom, reprezentującym ich producenta.

Maszyny produkowane przez firmę Perfecta - wiodącego niemieckiego producenta krajarek, trójnoży oraz systemów cięcia - od wielu lat znane są z wysokiej jakości oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie cięcia papieru. Ich dystrybutorem na rynku polskim jest firma Avargraf. „Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia podczas Dni  Otwartych naszego partnera, firmy Perfecta – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. – Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą firmą. Tego rodzaju imprezy bowiem to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą produktów producenta, który cieszy się dużą popularnością na świecie, także w Polsce. W Bautzen zaprezentuje on najnowsze z nich - linię ECO Line, która jest kierowana do klienta szukającego ekonomicznych rozwiązań, przy jednoczesnym zapewnieniu solidnych technologii i najwyższej precyzji oraz charakteryzującą się najwyższym poziomem technicznym linię Premium Line – dla szukających wysokiego poziomu automatyzacji i integracji oprogramowania w ramach przemysłowego procesu cięcia. Obok techniki maszynowej podczas Dni Otwartych pojawią się także inne interesujące tematy takie jak integracja z systemem MIS, finansowanie zakupów i wiele innych – dajcie się Państwo zaskoczyć i zarezerwujcie sobie ten termin już teraz!”.

Wśród produktów z linii ECO Line, które prezentowane będą podczas Dni Otwartych znajdą się między innymi wysokowydajne krajarki ECO Line 78 i ECO Line 132. Charakteryzują się one – jak podaje producent - solidną jakością przy najwyższej precyzji cięcia. Serię Eco Line w standardowej wersji cechuje siła docisku belki, która automatycznie dopasowuje się do formatu cięcia; prosta i inteligentna koncepcja obsługi wraz z wizualizacją animacji dla ustawiania, serwisu i konserwacji. Urządzenia posiadają też możliwość wizualizacji procesu cięcia na monitorze dotykowym „touch screen”, dokładne pozycjonowanie ciętego wsadu przy pomocy siodła z napędem serwo i możliwość wygodnego manipulowania ciętym ręcznie wsadem dzięki jednolitemu stołowi do cięcia. Wszystkie maszyny wchodzące w skład serii mogą zostać uzupełnione szeroką gamą urządzeń peryferyjnych, takich jak m.in. podnośniki, utrząsarki czy układacze stosu, podnoszących ich wydajność.

W ramach kolejnej serii - Premium Line – firma Perfecta zaprezentuje rozwiązania umożliwiające „inteligentne” łączenie urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym. Jak zapewnia dostawca, poprawia to niezawodność i zwiększa wydajność pracy, a integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala na transfer danych i kontrolę całego procesu: od etapu prepress do fazy produkcji. Podczas Dni Otwartych firma zademonstruje automatyzację procesu cięcia przy pomocy systemów Perfecta 92 i 132, współpracujących z w pełni automatycznym systemem pobierania, liczenia i utrząsania papieru BASA oraz system automatycznego obracania papieru w krajarce w celu obcięcia go z czterech stron.

Firma zaprezentuje także trójnóż Perfecta SDY TS, pozwalający na przycinanie książek, broszur i czasopism o różnych wymiarach i grubości bloku, a także trójnóż PerfectaTrim Star 110 – profesjonalne rozwiązanie dla przemysłowego cięcia w jednej linii broszur, książek, katalogów i bloczków. Goście Dni Otwartych w Bautzen będą mogli również zobaczyć maszynę Perfecta Bookline Plus do wykonywania oprawy miękkiej z zastosowaniem wszystkich technologii oprawy klejonej (klej gorący, PUR, klej zimny).