Dostawcy Avargraf na targach DRUPA 2024 w Dusseldorfie

Wracająca po 8 latach drupa to najważniejsze  na świecie targi dla branży poligraficznej i graficznej i obowiązkowe wydarzenie dla osób związanych z branżą poligraficzną. Dlatego w Dusseldorfie nie zabrakło również dostawców Avargraf – wieloletniego dystrybutora maszyn poligraficznych na polskim rynku. Oprócz grupy The Postpress Alliance, Schmedt czy APR Solutions swoje rozwiązania na targach prezentują GUK i MB Bäuerle – hala 6 stoisko C31, Tecnomac – hala 1 stoisko A12, Bacciottini – hala 6 stoisko C07. Nie zabraknie również rozwiązań druku cyfrowego od Fujifilm hala 8b stoisko A02 oraz pre-press od Kodak hala 5 stoisko A02-A 02-2 i  Abezeta hala 5 stoisko C10 i C12.

 

Przyszłościowa produkcja z GUK i MB BÄUERLE

Na stoisku C31 w hali 6 firma GUK wraz z MB BAUERLE prezentują najnowsze koncepcje automatyzacji aby pokazać, w jaki sposób można uczynić swoją produkcję przyszłościową. Jako światowy lider na rynku farmaceutycznym GUK prezentuje najnowsze osiągnięcia we flagowych maszynach do falcowania ulotek specjalistycznych. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdują się m.in. linia falcującą dedykowana do produkcji outsertów FA 53,  linia falcująca do małych użytków  FA 51 oraz pozostałe maszyny falcujące.

Okrętem flagowym GUK-a na stoisku będzie linia falcująca dedykowana do miniaturowych użytków, tzw. outsertów o szerokości roboczej do 53 cm składa się ze standardowych niezbędnych komponentów  w postaci automatycznego samonakładacza do pracy ciągłej R6-53, systemu kamer i bigowania wodnego HHS, specjalistycznych agregatów falcujących FA53/16, FA35/2 (16+ 2 kieszenie falcujące) oraz dwóch noży równoległych MV11  oraz etykieciarkę Sigma Turn & Tab do zaklejania gotowych ulotek.  Nowym, wysoce innowacyjnym rozwiązaniem będzie zastosowanie na końcu linii przy wykładaniu gotowych produktów automatycznego, współpracującego z nią  robota CoBo-Pac do odkładania gotowych użytków. Robot CoBo-Pac odbiera automatycznie rynienki wypełnione outsertami z wykładania pionowego i odkłada je na stół magazynujący. Dzięki temu odciąża on od tej pracy operatora, który może się skoncentrować na kontroli jakości gotowych produktów i na narządzaniu maszyny. Oprócz tego następuje oszczędność niżej wykwalifikowanej siły roboczej.  Robot CoBo-Pac posiada możliwość bardzo szybkiego programowania przy zmianie formatu.

Kolejnym urządzeniem, któremu odwiedzający stoisko GUK i MB BÄUERLE będą mieli okazję się bliżej przyjrzeć będzie linia falcująca o szerokości roboczej do 51cm dedykowana do falcowania małych użytków. Linia oprócz standardowych komponentów w postaci samonakładacza z wysokiego stosu FSA-51, systemu kamer GUK DualCAM i bigowania wodnego HHS oraz agregatów falcujących: FA51/10 i FA21/4P (10 + 4 kieszeni falcujących), charakteryzuje się innowacyjnymi całkowicie automatycznymi nastawami wywoływanymi z pamięci komputera sterującego,  zarówno agregatów falcujących, ale  także zintegrowanej z nim prasy taśmowej do falcowanych użytków. Oprócz tego nowościami targowymi będą, nóż do łamania równoległego MV-xK mogący współpracować z różnymi zespołami oraz wykładanie pionowe do grubych, sfalcowanych użytków KS 190.  

Interesującą nowością będzie również automatyczna linia potokowa GUK połączona z rozwijaczem Hunkeler do obróbki introligatorskiej uprzednio zadrukowanych losów na loterię pracująca z roli, wieloma użytkami. Wyposażona jest ona w odwijak, przekrawacz, stół transportowy, a następnie moduł falcujący z systemem klejenia, rozcinaniem na użytki i wykładaniem pionowym na końcu.  Istnieje możliwość pracy  nawet z pięcioma użytkami równocześnie. Kontrola jakości przetwarzanego produktu odbywa się w wielu punktach, za pomocą kamer z odczytem kodów i sprawdzaniem prawidłowości  nanoszenia kleju. Linia jest bezkonkurencyjna pod względem jakości  i stabilności pracy.

 

Kolejnym bardzo interesującym urządzeniem będzie  linia potokowa do falcowania i bigowania/perforowania listwowego, model Multi flexible w oparciu o falcerkę MB Bäuerle  zintegrowaną z nową, innowacyjną bigówko – perforówką BACCIOTINI D2H o maksymalnej szybkości pracy do 16000 arkuszy na godzinę. Bigowanie i falcowanie w  jednym przelocie umożliwia wydajna obróbkę różnych prac, takich jak laminowane broszury i ulotki, mailingi, okładki książek, kupony. Poza tym ryzyko powstania śladów czy zadrapań jest bardzo małe. Bigowanie wzdłuż linii składania może znacznie zmniejszyć lub nawet uniknąć pękania farby drukarskiej, łuszczeniu się tonera lub rozdarciu papieru, zapewniając tym samym optymalne wykończenie po wydruku. Linia posiada różnorodne możliwości produkcyjne zapewniające wysoki stopień elastyczności w trzech podstawowych konfiguracjach:

podawanie + bigowanie + falcowanie;

podawanie + bigowanie;

podawania + falcowanie.

Ponadto zostaną zaprezentowane również:

Falcerka GUK 21/4-S2 CARTONAC 2005 falcująca ulotki farmaceutyczne, przeznaczona do montażu na linii pakującej (kartoniarce).

Linia automatyczna do pakowania korespondencji w koperty MB Bäuerle autoSET 18.   

 

Laminowanie z TECNOMAC

Tecnomac przygotował dla odwiedzających zarówno sprawdzone rozwiązanie jakim jest automatyczny laminator do foliowania na gorąco: Sprinter 4 76x106 z automatycznym nakładaniem oraz wykładaniem w standardowej konfiguracji, który będzie gotowy do sprzedaży od ręki podczas targów, jak i maszynę LQM105EVO BELT. Ta zaawansowana maszyna jest jednostką foliującą do cyfrowych linii,  do druku offsetowego i  lakierowania punktowego. Ponadto zobaczymy również moduł laminujący TECNOMAC LQM w linii „Overture”, która jest owocem współpracy z firmą Sakurai.

 

 

Bigowanie z Bacciottini

Włoski producent bigówek firma Bacciottini prezentuje odwiedzającym ich stoisko (C07 w hali 6) cały przekrój bigówek. Jedną z prezentowanych i to po raz pierwszy na targach w Europie jest OXO MULTISKILL – kompaktowa bigówko-falcerka z automatycznym podajnikiem non-stop, która  łączy w sobie  cieszące się ogromnym powodzeniem bigówko-perforówki PIT STOP oraz moduły falcujące BUTTERFLY. Za pomocą kilku prostych operacji, OXO MULTISKILL może przełączyć się z normalnej bigówki na jednostkę bigująco-falcującą. Maszyna jest bardzo kompaktowa, mobilna, a jej konstrukcja umożliwia bardzo szybką wymianę narzędzia, zaledwie w kilka sekund. Jej niezawodność i solidna konstrukcja czynią z niej wysoce wydajną maszynę przemysłową, pomimo niewielkiego jej gabarytu.

Ponad to Bacciottini przygotowało nowy moduł falcujący Butterfly 3 - wyróżniający się możliwością autoamtycznego wykonywania 3 łamów - w tym również co warte podkreślenia - zamkniętego łamu okienkowego

Kolejną propozycją dla gości targowych będą nowa ulepszone wersje bigówek PIT STOP FM HIGH SPEED oraz PIT STOP D2H HIGH SPEED wyróżniające się prędkością 16.000. Automatyczna dwugłowicowa bigówka D2H HIGH SPEED  ma taką samą specyfikację jak model FM High Speed i tak samo jak FM High Speed wyposażona jest w opatentowany system Bacciottini Direct Drive, dzięki czemu może pracować z maksymalną prędkością aż 16.000 arkuszy na godzinę. Tak jak inne bigówki Bacciottini, tak i PIT STOP D2H High Speed wyposażona jest w wielobarwny ekran dotykowy i przyrząd do szybkiej wymiany narzędzi. Jednak w przeciwieństwie do bigówki FM High Speed, PIT STOP D2H High Speed to wyposażenie w drugą głowicę bigująco-perforująco-sztancującą. Druga głowica umiejscowiona jest równolegle do pierwszej, z tą różnicą, że narzędzie uderza w papier od dołu, a nie od góry arkusza jak ma to miejsce w pierwszej głowicy. Zastosowanie dwóch głowic pozawala na wykorzystanie dwóch różnych narzędzi jednocześnie – np. bigującego i perforującego, lub sztancującego i wykonanie dwóch operacji w jednym przelocie arkusza. Stosując dwa narzędzia bigujące, możemy zaprogramować maszynę tak, by w jednym przelocie wykonywała zarówno bigi otwierające, jak i zamykające zapewniając prawidłowy kierunek bigów dla ulotek i folderów w kształcie litery Z.

Odwiedzający targi będą mieli również okazję przyjrzeć się również pracy bigówki PIT STOP 36 automatyczna maszyna bigująco-perforująca o szerokości roboczej 36 cm zachowująca wszystkie kluczowe charakterystyki jakości i niezawodności większych maszyn Bacciottini. Standardowo format maksymalny wynosi 36 x 65 cm, ale może długość robocza może zostać opcjonalnie zwiększona do 85 cm. Zaprojektowana specjalnie dla druku cyfrowego i druku na żądanie (Print-on-Demand).Bigówka PitStop 36 jest maszyną dedykowaną klientom, którzy chcą bigować i perforować ćwierć-formatowe arkusze o gramaturze do 400 gram.

Ponad to zobaczymy również dedykowaną do bigowania i perforowania pół-formatowych arkuszy maszynę PIT STOP AF High Speed.

Prepress na targach Drupa

W Dusseldorfie nie zabraknie również rozwiązań dla tzw. przygotowalni. Na stoisku C10 i C12 w hali 5 zobaczymy najlepsze płyty offsetowe firmy Abezeta m.in. CTcP Ultra Pro dedykowaną do średnich i dużych nakładów.

W hali 5 na stoisku A02-1 oraz A02-2 KODAK zaprezentuje rozwiązania do druku atramentowego w trybie ciągłym, które umożliwią przejście drukarniom do produkcji cyfrowej a także wysoce wydajne i zrównoważone rozwiązania do druku offsetowego. Jednym z nich będzie płyta bezprocesowa SONORA XTRA czyli najbardziej zaawansowane, bezprocesowe płyty firmy Kodak, które zapewniają szybsze obrazowanie, większą wyrazistość i trwałość przy bardzo długich seriach, zapewniając wszystkie oszczędnościach wynikających z bezprocesowej obróbki.

Technologie druku Fujifilm Group – od analogowych do cyfrowych, od tonera do atramentu, głowic drukujących, tuszy i oprogramowania – zostaną zaprezentowane na największym w historii Fujifilm stoisku podczas targów drupa w hali 8B stoisko A02.

Podczas wszystkich dni targowych na stoiskach naszych partnerów obecni będą również przedstawiciele Avargraf, którzy pomogą zapoznać się z ofertą producenta, pozostając do dyspozycji gości targowych.  

Zachęcamy do kontaktu i spotkania się na stoisku.