The Postpress Alliance na targach DRUPA 2024


Podczas zbliżających się targów DRUPA  2024 w dniach 28 maja – 07 czerwca 2024, w myśl hasła „better together” (czyli “razem lepiej”), firmy BAUMANNPERFECTA, BLUMER, HOHNER oraz BOGRAMA należące do grupy The Postpress Alliance zaprezentują na wspólnym stoisku nr E20 w hali 15 swoje najlepsze i najnowsze rozwiązania dla introligatorni.   

 

Grupa The Postpress Alliance wyznacza nowe standardy w zakresie automatyzacji i robotyzacji introligatorni w obszarach m.in. cięcia, zszywania czy sztancowania. Odkryj doskonałe rozwiązania dla branży post-press na stoisku E20 w hali 15 na targach DRUPA 2024 w Düsseldorfie. 

Stoisko grupy The Postpress Alliance zajmie 1.240 m² powierzchni wystawowej i będzie się składało z kilku sekcji,  z czego 150m2 zajmie baumannPERFECTA, gdzie zobaczymy m.in. w pełni automatyczny, zrobotyzowany cięcia papieru składający się z:  BASA evo – automatycznego systemu utrząsania, krajarki BP132, robota RC oraz odkładacza BA3 – umożliwiający perfekcyjne przygotowanie i cięcie stosów papieru w systemie paleta-paleta bez udziału operatora!

Zaprezentowana zostanie również pół-automatyczna linia do produkcji i konfekcjonowania etykiet papierowych składająca się z utrząsarki baumannPERFECTA BSB 3L, krajarki baumannPERFECTA 132 oraz automatu do wykrwania etykiet BLUMER Atlas  1110 w premierowej wersji DS – Double Stack. Dzięki tej maszynie po raz pierwszy możliwe jest jednoczesne wykrawania dwóch stosów etykiet równolegle. Daje nam to najszybszą i najbardziej produktywną maszynę do wykrawania na światowym rynku!

Na stoisku nie zabraknie również niezawodnej krajarki baumannPERFECTA 92 wyposażonej w innowacyjny system Perfecta Straight To Cut (S2C) – to najszybszy, najprostszy i najbardziej efektywny sposób na automatyczne generowanie programów cięcia wprost na krajarce. Dane CIP są przywoływane bezpośrednia z serwera w sieci LAN za pomocą czytnika kodów kreskowych i przetwarzane na krajarce wraz z wizualizacją cięć i podglądem zadruku arkusza. 

Ponadto firma BLUMER zaprezentuje nowy model AG-4220. Jest to w pełni automatyczna maszyna do wykrawania etykiet z przeciwtłokiem, specjalnie opracowana do przetwarzania dużych formatów etykiet. Wszystkie etapy pracy, takie jak buforowanie, cięcie, wycinanie z przeciwtłokiem i (na życzenie) banderolowanie, są w pełni automatyczne. Jest to jedyna na świecie maszyna do wykrawania z przeciwtłokiem, która precyzyjnie przetwarza duże formaty etykiet o wymiarach do 239 mm x 420 mm. 

Obok firm baumannPERFECTA i BLUMER kolejną sekcję stoiska zajmie firma HOHNER, która zaprezentuje m.in. Hohner Hybrid Stitcher „HHS-Futura” – innowacyjną linię zbierająco-zszywającą z maksymalnie pięcioma funkcjami do indywidualnej produkcji broszur, która oferuje m.in. pełną kompatybilność in-line z falcerkami, pełną elastyczność w zakresie rozbudowy linii o kolejne agregaty, oraz możliwość pracy hybrydowej z drukami offsetowymi i cyfrowymi.

Obok tej innowacyjnej maszyny zobaczyć będziemy mogli również linię zbierająco-szyjącą HSB 13.000, która oprócz wydajności 13.000 broszur na godzinę, wyróżnia się pełną automatyką ustawiania pracy oraz możliwością podłączenie do systemu MIS w celu pełnej integracji z workflowem klienta.

Ostatnią propozycją jaką przygotował ten niemiecki producent jest niezawodna zszywarka Hohner ECONOMY 25/40 – jednogłowicowa maszyna do zszywania normalnego i oczkowego bloków i broszur o grubości do 40 mm!  

Na wspólnym stoisku The Postpress Alliance spotkamy również urządzenia szwajcarskiej firmy BOGRAMA specjalizującej się w sztancowaniu, bigowaniu, perforowaniu i tłoczeniu. Prezentowana będzie wszechstronna maszyna do sztancowania rotacyjnego BSR 550 Servo wyposażona w moduł SH 550 do rozdrabniania ażuru oraz sztaplarkę STA 550BK mogącą obsłużyć nawet do 9 strumieni produktów. Odliczone stosy gotowych produktów będą następnie automatycznie banderolowane w linii, a zrobotoyzowane rozwiązania do automatycznego odkładania zabanderolowanych stosów zapewni automatyzację procesów i ograniczy liczbę osób uczestniczących w procesie pakowania. 

Podczas wszystkich dni targowych na stoisku The Postpress Alliance obecni będą również przedstawiciele firmy AVARGRAF – wyłącznego dystrybutora marek baumannPERFECTA, BLUMER oraz HOHNER w Polsce, którzy pomogą zapoznać się z prezentowanymi innowacjami, pozostając do dyspozycji gości targowych.   

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu w celu umówienia spotkania na stoisku i prezentacji innowacyjnych rozwiązań The Postpress Alliance!