Nowości Schmedt na targach DRUPA 2024

Firma Schmedt, która już od wielu lat prezentuje swoje urządzenia podczas Drupy i tym razem przedstawi swoje nowości a także sprawdzone doskonałe rozwiązania do oprawy twardej. Na stoisku D14 hala 14, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć cały przekrój oferty tego niemieckiego producenta. Począwszy od podstawowych modeli, które świetnie sprawdzą się przy mało nakładowej produkcji w drukarniach cyfrowych, takich jak PräDeka - linia do produkcji okładek twardych składająca się z urządzenia do nanoszenia kleju w tym kleju na okleinę PräziCoat, stołu montażowego PräDeck oraz urządzenia do zamykania okleiny PräKant.

Kolejną basicową maszyną prezentowaną na drupie będzie PräLeg XS czyli maszyna do zawieszania bloków, Zobaczymy również prasę do wypalania rowków PräForm XS.

Dla średnio nakładowej produkcji Schmedt zaprezentuje maszyny takie jak: PräDeka XL - maszyna dedykowana do półautomatycznej produkcji okładek twardych lub plansz do gry oraz oprawy zintegrowanej. Charakterystyczną cechą tej maszyny jest możliwość pracy na formacie maksymalnym 1.100 mm.

PräLeg,- maszyna służąca do zawieszania bloków w oprawie twardej. Jest to maszyna odpowiednia zarówno do produkcji seryjnej, jak i pojedynczych egzemplarzy. PräForm czyli urządzenie do prasowania książek po ich zawieszeniu w okładkę twardą, przy równoczesnym wypalaniu rowka.

Producenci książek w oprawie twardej „on-demand” również znajdą dla siebie wiele urządzeń. Na stoisku Schmedt’a znajdzie się linia do produkcji okładek - COVER ONE – składająca się maszyny PräziCase Pro C1, połączonej z automatyczną wycinarką tekturek na wymiar oraz  Power Tower C1, które steruje wszystkimi składowymi urządzeniami tworzącymi linię, dając dodatkowo możliwość zaczytywania i ustawiania maszyn wedle kodów kreskowych. Wartym podkreślenia jest fakt iż całkowicie automatyczny nastaw całej linii, w oparciu o kod kreskowy, skraca czas narządu maszyny poniżej 10 sekund, czyniąc ją niezastąpionym rozwiązaniem w drukarniach specjalizujących się w zleceniach z dużą zmiennością formatów. Natomiast cały proces produkcji okładek twardych również mieści się w 10 sekundach wliczając w to proces tworzenia wszystkich elementów składających się na okłądkę a więc: wycięcie tekturek oraz grzbietówek na wymiar.

 

Ponadto odwiedzający stoisko Schmedt zobaczą również mniejsze maszyny uzupełniające proces produkcji oprawy twardej: PräziBand do aplikacji kapitałek oraz PräziRibbon do aplikacji tasiemki.

W nowej ulepszonej i szybszej wersji zobaczymy PräForm Pro – wieloszczękową maszynę do prasowania z jednoczesnym wypalaniem rowka w okładce twardej.

Nowością dla odwiedzających drupę będzie również urządzenie do zadruku krawędzi bloków PräziEdge, które świetnie sprawdzi się przy drukowaniu delikatnych i subtelnych wzorów, motywów z dużą dbałością o szczegóły, jednolicie kolorowych krawędzi lub grafiki i zdjęć biegnących wokół bloku książki z imponującym efektem 3D na krawędzie książki. Idealnie sprawdza się zarówno do druku jednostkowych egzemplarzy, jak również do dużych nakładów. Dodatkową gratką dla odwiedzających stoisko Schmedt’a będzie prezentowany po raz pierwszy automatyczny nakładak bloków do maszyny PräziEdge

Podczas wszystkich dni targowych na stoisku D14 w hali 14 obecni będą również przedstawiciele Avargraf wyłącznego dystrybutora Schmedt w Polsce, którzy pomogą zapoznać się z ofertą producenta, pozostając do dyspozycji gości targowych.

Zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania na stoisku.