Dostawcy Avargraf na Hunkeler Innovation Days 2023

 

Już na przełomie lutego i marca odbędzie się 14 edycja targów Hunkeler Innovation Days, eventu organizowanego przez firmę Hunkeler – producenta systemów do przetwarzania papieru. Wśród wystawców znajdą się najwięksi dostawcy maszyn drukujących oraz introligatorskich, nie zabraknie więc takich firm jak GUK oraz Schmedt a w związku z ich obecnością na targach obecni będą również przedstawiciele Avargraf ich wyłącznego dystrybutora w Polsce. Wydarzenie na które serdecznie zapraszamy wszystkich  użytkowników i introligatorów z Polski odbędzie się w dniach 27 lutego – 02 marca w Szwajcarskiej Lucernie.

 

Na swoim stoisku GUK zaprezentuje linię falcującą dedykowaną do miniaturowych użytków FA 53/10-4  FL2-51 MV11xK Turn & Tab, która służy do wykonywania TAGSERTÓW - etykietowanych miniaturowych bookletów za pomocą kompaktowego agregatu do łamania nożowego. Maszyna jest wyposażona w podajnik FL2-51 za pomocą którego arkusze są podawane na stół transportowy, przed wejściem do pierwszego agregatu falcującego FA 51/10 (10 kieszeni) następuje tzw. bigowanie wodne.  W pierwszym agregacie falcującym odbywa się łamanie równoległe a w drugim FA 35/4 (4 kieszenie) krzyżowe. Następnie w kompaktowym, nożowym agregacie falcującym MVxK zostaje wykonany ostatni złam – nożowy i równoległy do łamania krzyżowego, po czym w etykieciarce Turn & Tab sfalcowany użytek zostaje zamknięty etykietą. Linia zakończona jest wykładaniem pionowym KS 470. Prezentowana linia może wykonać również outserty bezpośrednio w agregacie falcującym MVxK przez naniesienie kropelek kleju bez stosowania etykieciarki Turn & Tab . Linia falcująca FA 53/10-4  FL2-51 MV11xK Turn & Tab to sprawdzone i kompaktowe rozwiązanie dla małych i średnich nakładów.

       

Oprócz linii falcujacej FA 53/10-4 FL2-51 MV11xK Turn& tab na stoisku GUK będzie można zobaczyć również Wysokowydajny system wkładania w koperty autoSET 18/XT produkcji MB Bäuerle. Linia służy do całkowicie automatycznego, zmiennego dokładania i dorzucania z następującym po tym wkładaniem w koperty. Modularne systemy wkładania autoSET 18/S XT i autoSET B4 produkcji MB Bäuerle GmbH od wielu lat dotrzymują kroku zwiększającym się wymaganiom rynku.

Najważniejszymi cechami tych systemów opracowanych i produkowanych w Niemczech są:

 

  • Prosta i intuicyjna obsługa.
  • Wysoki stopień automatyzacji.
  • Wysoka wydajność przez zredukowane czasy narządu.
  • Małe wymagania w zakresie konserwacji. 
  • Dopasowania do specyficznych potrzeb klientów.
  • Delikatna obróbka papieru.
  • Budowa modułowa.
  • Efektywna ergonomia stanowiska pracy.
  • Wysokowydajne systemy doprowadzające.
  • Rozszerzony zakres użytkowania dzięki integracji obcych agregatów.

        

MB autoSET 18 / XT jako maszyna bazowa z 4 stacjami

                                                 

 

                                                         MB autoSET 18 / XT z systemem doprowadzania pojedynczycharkuszy                                                                       

 

 

MB autoSET 18 / XT z systemem doprowadzania wstęgi bez końca

 

Obok firmy GUK swoje rozwiązania będzie prezentował również Schmedt – producent systemów do oprawy twardej. Na stoisku Schmedt’a znajdzie się Liniia do produkcji okładek - COVER ONE – składająca się maszyny PräziCase Pro C1, połączonej z wycinarką elastycznych grzbietówek oraz urządzenia Power Tower C1, które zespalało sterowanie wszystkimi w/w urządzeniami oraz ich nastawami, dając dodatkowo możliwość zaczytywania i ustawiania maszyn wedle kodów kreskowych. Wartym podkreślenia jest fakt iż całkowicie automatyczny nastaw całej linii, w oparciu o kod kreskowy, skraca czas narządu maszyny poniżej 10 sekund, czyniąc ją niezastąpionym rozwiązaniem w drukarniach specjalizujących się w zleceniach z dużą zmiennością formatów. Dodatkowym atrybutem linii Cover 1 system, jest możliwość produkcji oprawy zintegrowanej. Ponadto zostaną zaprezentowane flagowe maszyny Schmedt’a takie jak PräLeg – maszyna do zwieszenia bloków w okładkę oraz PräForm Pro – wieloszczękową maszynę do prasowania z jednoczesnym wypalaniem rowka w oprawie twardej. Maszyna ta zaprezentowana zostanie w najnowszej, ulepszonej wersji. Dodatkowo, Schmedt pokaże jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie maszynę PräziEdge – do zadruku na krawędziach bloków.

 

      

Liniia do produkcji okładek - COVER ONE

 

PräLeg                   

 

     PräForm Pro     

PräziEdge 

 

Podczas targów obecni będą również przedstawiciele Avargraf wyłącznego dystrybutora Schmedt oraz GUK w Polsce , którzy chętnie porozmawiają o interesujących rozwiązaniach. Warto więc zarezerwować sobie czas na to zbliżające się wydarzenie do czego serdecznie zachęcamy.

 

Z ogromną przyjemnością spotkamy się z Państwem podczas targów, zapraszamy do kontaktu przed rozpoczęciem Hunkeler Innovationsdays, pod numerem:  +48 22 331 33 33