Flagowe maszyny APR Solutions w nowej ulepszonej wersji na targach DRUPA 2024

 

Podczas międzynarodowych targów DRUPA 2024 w Dusseldorfie, które odbywać się będą w dniach 28 maj – 07 czerwiec 2024 nie może zabraknąć przedstawicieli włoskiej firmy specjalizującej się w składarko-sklejarkach oraz maszynach do aplikowania taśm APR Solutions. Jak zapowiada firma postawili oni na sprawdzone i cenione rozwiązania w ulepszonej wersji, które będzie można oglądać na stoisku C60 w hali 14.  

Wśród prezentowanych przez APR Solutions na stoisku C60 w hali 14 maszyn będą: automatyczny sztanctygiel z tłoczeniem na gorąco Saroglia FUB GOLD 58x78 – Maszyna zaprojektowana i zbudowana do wycinania, nacinania papieru, przetłaczania i tłoczenia na gorąco tektury i tworzyw sztucznych. Sztanctygiel Saroglia FUB Basic 58x78 do wycinania i nacinania papieru, tektury i tworzyw sztucznych.  

Na stoisku znajdziemy również flagowe składarko – sklejarki takie jak Box Plus 1 opracowaną  w celu składania i sklejania pudełek liniowych oraz Box Plus 2 przeznaczoną do składania i sklejania pudełek liniowych oraz z dnem automatycznym typu crash-lock. Obie te maszyny przy zastosowaniu wyposażenia dodatkowego mogą mieć wiele innych zastosowań m.in. teczki z jedną lub dwoma kieszeniami, koperty DVD, koperty na dokumenty medyczne o specjalnym rozmiarze, nakładanie taśmy dwustronnej na plakaty, banery, koperty i pudełka DVD, koperty kurierskie wraz z aplikacją taśmy dwustronnej i  zrywającej.  

Odwiedzający zainteresowani rozwiązaniami dla rynku e-commerce będą mieli okazję zobaczyć maszynę Pochette Bag Machine 1 składarko – sklejarkę przeznaczoną do składania, klejenia i oklejania taśmami klejącymi kopert typu e-commerce o gramaturze 90gr. z bocznymi fałdami lub bez bocznych fałd i z klapką zamykającą oraz do aplikacji taśmy dwustronnej, silikonowej oraz zrywającej. Prezentowana maszyna wykonuje również produkty z jedną aplikacją taśmy dwustronnie klejącej w jednym przejściu z zastosowaniem dwóch zespołów Vertigo w celu zastosowania systemu obracania produktu o 90˚.  

Zaprezentowana zostanie również automatyczna składarko- sklejarka MAXI BOX 160 opracowana do produkcji  pudełek liniowych z kartonu i tektury falistej, kopert e-commerce z taśmą dwustronną i zrywającą Tear Tape lub „peal and seal” , toreb na zakupy i insertowania kartonu wzmacniającego na uchwyty oraz do aplikacji taśmy dwustronnej, zrywającej i taśmy silikonowej z klejem. Jak podaje producent prezentowana na drupie maszyna wykona dwa różne produkty w tym samym czasie.  

APR Solutions na targi drupa 2024 przygotował również  dwie maszyny do aplikacji taśm. Pierwsza z prezentowanych Athos Plus to urządzenie do automatycznego nakładania taśm klejących na różne podłoża. Jest wyposażone w automatyczny podciśnieniowy podajnik Plus i maksymalnie cztery aplikatory taśmy, stół automatycznego wykładania oraz szufladowy system zbierania produktu. Obsługuje format 800 x 1000 mm i przeznaczone jest do automatycznego nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej przy zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia dodatkowego. Poza podajnikiem automatycznym model ten jest wyposażony także w podajnik ręczny, który pozwala na pracę z papierem o niskiej gramaturze - od 80 g/m2, aby użytkownik mógł w każdej chwili wybrać najwłaściwszy z nich dla konkretnego produktu. Podajnik ręczny jest przeznaczony do pracy ze skomplikowanymi wykrojami, a także podłożami łatwo elektryzującymi się; stosuje się go również w przypadku małych nakładów. Natomiast podajnik Plus to ciągły automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając, że produkcja z tym urządzeniem – jak podaje producent - jest bardziej ekonomiczna. Maszyna wyposażona jest w wplikator RAP, który jest dostępny w wersjach do 25, 50 i 100 mm szerokości aplikowanej taśmy. 

Druga prezentowana maszyna do aplikowania taśmy to Mini Athos. Dedykowana jest ona przede wszystkim drukarniom cyfrowym. Maszyna wyposażona jest w podajnik ręczny i pracuje z maksymalnym formatem wejściowym 500 x 500 mm, aplikując automatycznie z prędkością do 40 m/min taśmy: bannerowe, PVC, akrylowe, materiałowe, transferowe i wiele innych z jednego aplikatora RAP, zainstalowanego na taśmie transportowej. Maszyna – jak zapewnia producent - bardzo dobrze sprawdza się przy produkcji kopert, pocztówek, teczek, metek, wobblerów, ramek do zdjęć, pudełek z kartonu i polipropylenu, kalendarzy oraz wszelkich innych produktów, na których występuje potrzeba zaaplikowania taśmy klejącej. 

 

Podczas wszystkich dni targowych na stoisku APR Solutions C601 w hali 14 obecni będą również przedstawiciele Avargraf wyłącznego dystrybutora tego producenta w Polsce, którzy pomogą zapoznać się z ofertą producenta, pozostając do dyspozycji gości targowych.   

Zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia spotkania na stoisku.